4WXWM

QnQQ

Töissä tienreunassa käveltyäni löytyi tienreunasta pieniputkilo jonka sisällä oli viesti että olin löytänyt geokätkön. Luki näin että CG 4WXWM VIRSTANPYLVÄÄT ja lisäksi päivämääriä.
Itse en harrasta lajia joten mihin putkilon vien ja vai onko roskiskamaa?

4

236

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Löytämäsi putkilo

      Kuulunee tuommoiseen kätköön:
      http://www.geocaching.com/geocache/GC4WXWM_virstanpylvaat

      Omistaja on vienyt uudet kätkön paikalleen, mutta välitän tämän keskustelun linkin hänelle niin voi tehdä harkintansa mukaan.

      Kiitokset kuitenkin löytäjälle, koska olet nähnyt asian eteen vaivaa.

    • no pärkle

      Sinulle se voi olla roskiskamaa mutta yleensä todellinen arvo on 20 eurosta ylöspäin jos sen sisällä on kulkia/kolikko tai useampia. Alle 20 euron tavaran voi pitää itsellään lakien mukaan mutta yli menevät pitäisi toimittaa poliisille löytötavaratoimistoon. Parempi toki jättää paikoilleen tai jos siitä on haittaa pyrkiä ottamaan yhteyttä kätkijään kirjautumalla geocaching.com sivustolle.

      • QnQQ

        Tässä taisi olla joku viesti jossa oli sposti osoite. Tulen ensiviikolla savoon päin ja voisin siihen abclle kiikuttaa. Vai onkobparempia ideoita?


      • QnQQ kirjoitti:

        Tässä taisi olla joku viesti jossa oli sposti osoite. Tulen ensiviikolla savoon päin ja voisin siihen abclle kiikuttaa. Vai onkobparempia ideoita?

        ABC tai Shell, kumpikin käy. Laitatko spostiini tattari(at)suomi24.fi viestiä niin sovitaan tarkemmin.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      201
      4224
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      244
      3374
    3. Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      1
      2831
    4. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      79
      2295
    5. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      85
      1963
    6. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      239
      1609
    7. Helena Koivun rikosrekisteri

      Kasvaa. Tällä kertaa murtautuminen...😁
      Kotimaiset julkkisjuorut
      138
      1270
    8. Onko Kuhmossa salapareja

      Eli varattuja joilla salasuhde tai suhteita
      Kuhmo
      15
      1228
    9. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      48
      1208
    10. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      99
      1131
    Aihe