Moi! Välillä ideat tekemisestä poikaystävän kanssa käy vähän vähiin. Joten mitä teette, kun olette yhdessä? Hyvää loppu kesän jatkoa! :)
Mitä tehdä poikaystävän kanssa?
12wtyttönen
332879
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Ookko sinkku vai varattu?
Kun se tossa just sanoo että "käy tekemiset vähiin poikaystävän kanssa" niin jos sää vähän miettisit siis ihan vähän niin sä tajuat että sillä on poikaystävä ja heillä on tekemisen puutetta. Et onko nyt niin vitun vaikee tajuta. Sanon viel et tää palsta on nuorille eikä 12vee pikkulapsosille.
Joka helvetin naisiin liittyvii keskusteluihi kirjotat?
Eks osaa lukee et siin lukee et sil ei oikee oo tekemist poikaystävänkaa, tarkottaiskoha se sitä et se o varattu????????
@m12v
Ihan hyvänä vinkkinä että tartteeko sitä tekemistä välttämättä olla? Voi aikaa viettää ihan sillee että ei ole kiirettä eikä murhetta huomisesta. Kiireetöntä yhessäoloa vaikka jotaki hyvää leffaa kattoessa omalla sohvalla tai sängyllä :)
Erotkaa. Olette liian nuoria ja siksi teiltä tekeminenkin on loppunut. Pikku kakaroille pitäs vielä keksi jotain tekemistä. Leikkikää vaikka kotia.
Mee ite
Mitä vittuu sä kitiset.
No minusta kysyin ihan asiallisesti. Miksi te ette voi vastata asiallisesti?
Koska heidän aivokapasiteettinsa eivät riitä sellaiseen. Kannattaa tottua siihen, varsinkin jos pyörii täällä suomi24:sen palstoilla. Täällä heitä nimittäin riittää.
Ja btw "vuotias" kirjoitetaan v:llä, ei w:llä :D
Ei voi vastata asiallisesti kun tää palsta on N.U.O.R.I.L.L.E eli nuorille siis. Me ollaan nuoria eikä me pystytä keksimään mittään tekemistä teille kun olette 12 vuotiaita pikku ipanoita. Ette tajua vitun vertaa oikeasta seurustelusta elämästä ettekä tajua sitä että tämä palsta on nuorille eikä sylivauvoille. Tualla ylhäällä taidettiin mainita jotain kodin leikkimisestä joten leikkikää vaikka sitä.
Se on BTW = By the Way
Eikö 12-vuotias sitten ole nuori?
Oikeasti joku vielä olettaa, että suoli24 on asiallinen? Get lost!
Moi! Pojat tykkää ku heidän munakarvat värjää pinkeiksi ja nuolee sen värin pois. Kannattaa myös pojan antaa paskantaa naamalle. Varsinkin nyt helteellä kun maha on monilla sekasin nii saattaa saada jopa kännit siitä paskan tuottamasta aromista. Yleensä pojat tykkää laueta korvaan tai kainaloon,mutta on näitä polvitaive ihmisiäkin. Joskus ei vaan voi mitään vaa pitää ostaa kissa jota sitten miehesi tykkää vedellä välillä. Jokatapauksessa muistakaa nyppiä poikaystävänne kiveksistä karvat yksi kerrallaan niin heidän pilinsä takuuvarmana seisoo. t. Tampereella syntynyt kokenut mies.
Muna pilluun ah ah. https://www.youtube.com/watch?v=IKuDBynfxiQ
12vuotiaan ei ees pitäis seurustellakaan vielä vähään aikaan......
Agreed, en näe siinä ain järkeä 16/17 vuotiaillakaan
Kuten sinulla.
No niit seurustelun kokeilujahan nyt voi olla :)
Hei 12wtyttönen!
Tekstisi perusteella ainakin oletan, että olet melko nuori. Samasta syystä en ole täysin varma, kannattaako sinun olla suhteessa vielä noin nuorena, etenkin, jos et "keksi mitään tekemistä poikaystävän kanssa". Tuon pienen kuvailemasi tekstisi mukaan siis näkisin sinut noin 11-13-vuotiaana, nuorena tyttönä, joka tällä hetkellä murehtii niin sanottua "alax"-suhdetta.
Monet nuoret eivät ymmärrä, että todellisessa rakkaussuhteessa kyse ei ole vain siitä, että pääset näyttämään muille, että sinulla on tyttö- tai poikaystävä ja olet menettänyt neitsyytesi/poikuutesi ja niin edelleen. Ei. Todellisuudessa, jonka me kaikki opimme vasta vanhempana, suhteessa kyse on kumppanista välittämisestä, huolehtimisesta ja hänen rakastamisesta sekä hyvinä että huonoina aikoina.
En kuitenkaan väitä, että ap on millään tavalla epäkypsä tai liian nuori, se oli vain tulkinta. Neuvoisinkin sinua kysymään poikaystävältäsi joskus, mitä hän tykkää tehdä, ja tehdä jotakin yhdessä hänen kanssaan. Muistathan myös, että joskus on ihan mukava vain olla kumppanin kanssa tekemättä mitään erityistä, vain olla hänen lähellään ja jutella.
ajakaa crossia yhessä :3 uikaa, tehkää ruokaa, leipokaa, kattokaa leffoja, pelatkaa futista yms. , lenkkeilkää, rassatkaa mopoja ym., uistattakaa, veneilkää, pelatkaa tietokonepelejä, eiköhä sitä aina jotai keksi, tollasta mä ainaki haluisin tehä jos ois poikakaveri
T: tyty 17v
Ite rassaan mieluummin kevareita kun jotain hikisiä 45km/h kulkevia paska mopoja ja miks noilla ois ees mopo kun noi ei saa ajaa sellasta 3 vuoteen. Ja BTW Yamaha YZF-R125 on markkinoiden paras kyykkykevari.
crossia saa ajaa kuka haluaa ja niillä pääsee hieman kovempaa ku näillä mopojonnejen maantie pärrillä ja BTW KTM Duke 125 vie !
Leikkikää kotia leikkimökissä,
rakentakaa barbitalo,
naurakaa pissakakka jutuille,
katselkaa sylikkäin pikku kakkosta,
opetelkaa kertotaulua,
leikkikää seikkailijoita äitin ja isin makkarissa
Ei liity aiheeseen mutta KTM Duke ei ole kyykkypyörä vaan nudepyörä ja molemmat on omalla tavalla hyviä.
sen tiesin enkä kyykyksi väittänykkää, ja sori että taas ohi aiheen
Samaa mieltä! Itsellä sellanen arrowin kokoputkistolla ja äänet on vaan ah ;)
Hei nyt oikeesti, mistä näitä oikeen tulee??
12v pikkukakarat mukamas niin seurustelee ja sitten ei tiedetä, että mitä tekis. Siinä tapauksessa suosittelen, että eroatte, ei ole muutenkaa järkee seurustella tuossa iässä!! Menkää kasvamaan sinne hiekkalaatikolle, niin katellaa muutaman vuoden päästä uudelleen.
ootko kateelline jos jollai muulla on tyttö- tai poikaystävä? Pidä huoli omista asioistas!?!
ootko kateelline jos jollai muulla on tyttö- tai poikaystävä? Pidä huoli omista asioistas!?!
totuutta tai tehtävää:)
toi on tosi rasittavaa ku te sanotte että ”erotkaa” ”ei noin nuorena saa seurustella” yms jokainen saa alottaa seurustelun silloi kun haluaa ja on valmis.. kiitos