Tämä vuosi on viiminen kun SIL jäsenmaksua maksan. Ei jaksa tälläisiä Tähtisiä enää, on siinä kaveri kun ei ees muut SIL hallituksen jäsenet pistä kuriin.
Mun ääni meni liittokokouksessa Tähtiselle vaikka en tahtonut, ainoo keino estää tälläistä on olla maksamatta jäsenmaksua näemmä.
Mun ääni meni liittokokouksessa Tähtiselle vaikka en tahtonut, ainoo keino estää tälläistä on olla maksamatta jäsenmaksua näemmä.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Toinen eroilmoitus. En halua olla maksamassa palkkaa toiminnanjotajalle joka hyväksyy hallituksen jäseneeltä moista käytöstä.
Hohhoijaa.
Vai että toiminnanjohtajan ei pitäisi hyväksyä hallituksen jäseneltä jotain käytöstä? Mitäs se toiminnanjohtaja voisi sitten mielestäsi tehdä tällaisessa tilanteessa?
Kolmas eroilmoitus. Tähtinen näköjään generoi tänne liittymisviestejä eri nimimerkeillä. Aika kipeää touhua.
Se taitaa kyllä olla se hallituksen jäsen joka on toiminnanjohtajan pomo eikä toisinpäin.
En kuuluisi itsekään enää Ilmailuliittoon, ellei kerhon jäsenyys käytännössä edellyttäisi sitä. Vakuutuksenkin saa muualta.
Toivon että muutkin ymmärtävät moisen käytöksen Tähtiseltä joka on täysin ala-arvoista toisia pilkkaavaa oman igon kasvattamista. en maksa enään jäsen maksua
moiseen hyväveli liittoon PISTE
Taidanpa liittyä, koska vihdoinkin on näkyvissä jotain tolkkua asioihin.
Minäkin liittyisin jos en olisi jo valmiiksi jäsen.
Minäkin liityn uudestaan SIL:in jäseneksi. Tähtiselle pisteitä, laittoi itsensä likoon hyvän asian puolesta.
Hyvä SIL!! Ja hyvä Peter!! Kannatetaan!!
Oikeiden asioiden puolesta Peter puhuu.
Huono Peter ei kannateta Huono SIL:
Te kaikki, jotka täällä parin minuutin välein "liitytte liittoon" tai kannatatte, taidattekin olla yksi ja sama Peter T joka käyttää vain eri nimimerkkejä.
Mehän ollaan, kuin pienet PIONEERIT hyvään aikaan, kaikki liitykäämme liittoon! Huraa Huraa Tähtinen!
Ja kato, Ollikan Timppahan se siinä.
Tai Kari!