http://fridge.ubuntu.com/2014/06/27/ubuntu-14-10-utopic-unicorn-alpha-1-released/
Tämähän on melkein yhtä homoa kuin Apple.
Tämähän on melkein yhtä homoa kuin Apple.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
"Tämähän on melkein yhtä homoa kuin Apple. "
Siis mitä vittua? Onko tämä nyt muka se aito ja oikea M-Kar?
No onko muka homompaa eläintä kuin yksisarvinen häh?
Tausta vielä vaaleanpunaiseksi niin se on sit siinä. Tällä vissiin kosiskellaan Applen asiakkaita Ubuntun käyttäjiksi.
Ei nyt sentään vaaleanpunainen:
http://news.softpedia.com/newsImage/Unity-8-and-Mir-Updates-Promoted-by-Ubuntu-Developers-451921-2.jpg/
Sarvikuonolla on kaksi sarvea, revi siitä.
Aika typeriä nuo ubutubuttajien kehittelemät koodinimet väkerryksilleen. Tässä vähän esimekua seuraavasta ubu-tubuttimesta:
http://img2.wikia.nocookie.net/__cb20110520221324/glee/images/2/26/Fat_unicorn.jpg
http://media.firebox.com/pic/p5294_column_grid_12.jpg
Kyllä sinä olet se 100% homo!
Utooppinen... homo.... hhhmmmmmmm.... diagnoosi on että aloittaja on mielisairas, koska väittää taruolentoa homoksi.
Suositus on että aloittaja asentaa Ubuntun uudelleen ja koko kiintolevylle, vaikka sen homohtavan macin päälle.
Pitääköhän Mattikin kohta ottaa tänne praktiikalle - hänen tilansa vain pahenee!
Hänhän on alkanut puolustaa jopa Vindovs-tubutinta, joka on erittäin huolestuttava merkki - hän taitaa käyttää sitä!
Kyllä! :) Matti on nyt varmaan saanut väärän reseptin ja hoitovirheen seurauksena nauttinut sinolia.
Luulen myös että Matilla on MAC ja hän yrittää nyt puolustella miehisyyttään... tai mitä nyt hänellä onkaan housuissaan... puolustettavaa.
Ei taida aloittajalla enää mälli lentää, sellaista winkuraa kirjoittaa. Ei tamponi ole miehille tarkoitettu työnnettäväksi....... =)
new Windows?
http://horsetalk.co.nz/wp-content/uploads/2014/07/donny-plastic-donkey.jpg
Äläpä Matti paneudu niihin välilihaversiohin. Asenna se kunnon LTS, eli 12.04, joka ei ole varmasti yhtä GAY kuin MAC.
Onko aloittaja perehtynyt koskaan siihen miten Ubuntujen version nimi valitaan? Ei liity kyllä homouteen jne...
Onko siinä MACissa dock? Vai oliko se dick, vai missä se olikaan?
Syötkö kenties e-pillereitä?