Lukutoukkamiehelle samanhenkinen naisystävä

sokrates81

Hei, kirjallisuudesta tai paritansseista pitävä sinkku nörttinainen, tutustu minuun!

Vastauksia odottaa jossain määrin ujo, introvertti ja pohdiskeleva romantikko mies, joka haluaisi tanssia argentiinalaista tangoa kanssasi.

Olen 33-vuotias sinkkumies Tampereelta.

Harrastan kirjallisuutta, (mm. filosofia, klassikot, scifi, fantasia ja yhteiskunnalliset asiat), kirjoittamista, teatteria ja tanssimista. Pidän kiinnostavista keskusteluista kahdestaan tai muutaman läheisen ystävän seurassa.

En ole ulkonäkökeskeinen. Huumorintajuani kuvaavia sanoja ovat ironia, parodia ja sarkasmi. Lasten hankinta ei kuulu suunnitelmiini.

Jos tunnistat sitaatin “Uskon, että täydelliset treffit ovat sellaiset, joita seuraavat monet täydelliset treffit aina aikojen loppuun asti.” olet todennäköisesti naispuolinen vastineeni.

Etsin myös ystäviksi samanhenkisiä naisia tai miehiä. Myös live-tapaaminen onnistuu jos molemmat sitä haluavat.

Lukutoukkaan saa yhteyden parhaiten kirjastosta tai osoitteesta: sokrates81(at)suomi24.fi

T. Sokrates

2

242

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aartikkeli

      Olisin uhmannut toiveita yhteydenottotavasta ja laittanut profiilin kautta viestiä, mutta olitkin rajannut sen näkyvyyttä, nyt jäi jutut saamatta. ;) Kirjastoa käytän vain oikeassa maailmassa, en usko, että sieltä törmätään, ja sähköpostin laittaminen tuntuu liian viralliselta, joten vähiin käyvät vaihtoehdot tällaiselle vaikealle vastaajalle, mutta eipä se mitään, ehkä olisit kuitenkin jo seuraavassa vaiheessa koteloitunut ja sitten lentänyt perhosena pois ja olisin jäänyt vain lehdelle soittelemaan. :)

      • Hei.

        Voit laittaa viestin profiilini kautta jos haluat.

        T. Sokrates


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      160
      4913
    2. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1555
    3. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      12
      1469
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      121
      1391
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      7
      1119
    6. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      95
      1027
    7. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      40
      947
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      298
      915
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      150
      810
    10. Hinduille tiedoksi

      USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu
      Hindulaisuus
      278
      729
    Aihe