onko ollut minkälaisia hotelleja Alanyassa,jos joku on määrittelemättömällä matkustanut?
Uskaltaako sellaisen varata?
Uskaltaako sellaisen varata?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Todellakin uskaltaa. Otettiin pari vuotta sitten määrittelemätön ja saatiin Pascha Bay.
4 tähteä ja maksettiin viikosta 245€..
Nehän on joka tapauksessa FM:n listoilla olevia hotelleja, eli ei teitä mihinkään paikallisten suosimaan läävään laiteta.
JOS luette määrittelemätön hotelli tiedot, niin tuo ei todellakaan pidä paikkaansa,että hotelli on matkantarjoajan valikoimassa - välttämättä lainkaan. Joissain toimistojen ehdoissa ei luvata edes omaa Wc / kylppäri tilaa.
Pitäisi vähän tietää tai edes ottaa selvää, ennen kommentointeja.
Olemme kerran (2henk.) olleet määrittelemätön hotelli, äkkilähdöllä. Meillä hyvä tuuri, yksi parhaista hotelleista koskaan matkoillamme. Tähtiä 4, mm.lämmitetty uima-allas
totta vai satua minut on aina laitettu johonkin läävään olisko huonoa tuuria.en kyllä niiltä osta määrittelemätöntä matkaa
"Nehän on joka tapauksessa FM:n listoilla olevia hotelleja, eli ei teitä mihinkään paikallisten suosimaan läävään laiteta."
Paikka voi todella olla vaikka minkälainen läävä, niinkuin ikävä kyllä on todellisuudessa ollutkin. kts ehdot: Äkkilähtö:
"Huoneessa/huoneistossa ei välttämättä ole kylpyhuonetta tai wc:tä.
Majoitus voi sijaita missä tahansa mainitun lentokohteen alueella."
Onko siis esittää hotelleiden nimiä,jotka olleet lääviä.,.saisi vähän katsottua minkälaisiin voi joutua??
Kusadasiin Atli-hotelliin ei tietääkseni myydä matkoja, mutta sinne minut on raahattu kahdesti, vaikka lento on ollut ihan muualle ja hotelli luvattu muulta alueelta. Muilla matkatoimistoilla minulla on ollut parempi tuuri.
Atli on ollut Nazarilla vuosia käytössä ,en tiedä onko nykyisin vielä.
Finnmatkoista oli kyse.
Ne voi laittaa toisenkin matkanjärjestäjän hotelliin. Meilläkin määrittelemätön Nazar ->tjäreborgin Palmiyeen. Finnmatkojen bussikyydillä meno-paluu. Että näin.
Me oltiin Deturin määrittelemättömällä 2 viikkoa. Ensimmäinen viikko oli Iris-hotellissa ja toisena viikkona meidät vaihdettiin kleopatran puolelle Tuna aparttiin. Molemmat hotellit olivat siistejä, Tunassa oli todella hieno huone :)
Pariviikkoa sitten torstain avasin ihan mielenkiinnosta netin klo 15.30. Klo 14.00 oli tullut myyntiin viimeiset äkkilähdöt sille päivölle Turkkiin. Suora lento Oulusta ja määrittelemätön hotelli 99, e. Siis ysi ysi. Maksoin matkan välittömästi, lähtö oli siis samana iltana. Matkanjärjestäjä vei Sideen, hotelli El Paso. Hyvä hotelli, siisti ja mukava henkilökunta. Huone siovottiin kaikkina muina päivinä paitsi sunnuntaina. Ilmainen bussikuljetus rannalle ja takaisin. Sadan metrin päässä hotellista oli hotilli nimeltään Selge jossa aamiainen seisovasta pöydästä 10 liiraa eli 3,50 e. Kannattako enää Suomessa lomailla, valitettavasti EI kannata.
Pascha Bay on mainio paikka majoittautua viikoksi tai pariksi. Hotellilla on oma uima-allas ja ranta, vedessä sijaitsee akvaariokalojen tapaisia kaloja. Tarjolla on aamupala, lounas ja iltapala buffee. Kaupunki on bussimatkan päässä hotellista. Hotellin ajanvietto-alueella on paljon tekemistä. Mm. jättishakkilauta(nappulat mukana), puuleikkipuisto, pöytätennis, minigolf, minieläintarha(noin 100 metriä hotellilta.) Joka päivä ruualla on eri teema, milloin kiinalaista, milloin ranskalaista. Iltapalalla jäätelöbaari on auki, myös suklaaputous on käytettävissä. Aamupalalla tarjotaan myös lettuja. Siitä miinusta että huoneissa on muurahaisia, torakoitakin on näkynyt.
Miten tämä vastaus liittyy alkuperäiseen kysymykseen?