Kun on noita mist on saanu jälkkää jne... niin... laitetaan nyt tällänen
KETÄ HÄIRITSEE KUN EI SAA OPISKELLA?
KETÄ HÄIRITSEE KUN EI SAA OPISKELLA?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Vastaan ekaks...
Mua oikeesti on alkanu yläasteella risoo se että mun luokalla on tyyppi joka pilaa kaikki tunnit mitkä vaan pystyy. Koko ajan äänessä tai näpyttää kännykkää ja ooe joutuu sanoo sille varmaan minuutin välein. Ärsyttää se kun on semmonen bimboasenne et mitä välii ei täällä kiinnosta muitakaan jne. Kun oikeesti MUITA JUST KIINNOSTAA.
Tosi lapsellista sekin kun pitää valittaa opelle vastaan aina joka tuntu siitä kun käskee laittaa kännykän pois. Oikeesti välillä mä mietin että onko noi ihan vauvoja kun open pitää monta kertaa sanoa samasta asiasta samalle oppilaalle. Rasittavia tyyppejä.
Miks on vaikee tajuta että meitä muita kiinnostaa se opiskelu ja halutaa oppia tunnilla ne asiat vaikka jotain bimboa ei kiinnostaiskaan opiskella?? Ärsyttää tommoset idiootit ja kohta varmaan taas sama alkaa "hei etsä tajuu et ketään ei kiinnosta......." jos noi bimbot jatkaa vielä samaa niin aion kyllä sanoo niille et voivat mennä apukouluun ja antaa rauhan meille muille.
Mä haluun kuitenkin itse päästä lukioon jne vaikk noi idiootit pääse edes apukouluunkun eivät halua edes opiskella.
Itseäni kyllä vituttaa suuresti ainakin tänä päivänä, kun en saanut opiskella, jonkun häirikön turhanpäiväisen häirinnän takia. Opetusta meni sivusuun ja sen huomasi myös numeroissa. Jotkut meistä haluavat aivan oikeasti hyvän koulutuksen. Kaikkia ei tietenkään kiinnosta numerot ja mäkkärin kassa kelpaa mainiosti loppu elämän työpaikaksi. Ei se kuitenkaan oikeuta muiden tulevaisuuden haaveiden tai aikeiden pilaamiseen. Eli lopeta se tunnin häirintä, koska ketään ei vittu kiinnosta, että haluatko sinä paskan koulutuksen ja työpaikan vaan muita kiinnostaa heidän koulutuksensa ja työpaikkansa.
Oikeesti kaikkien vaan pitäis sanoo noille häiriköille, et "turpa kiinni!"
Mä ite en vaan kehtaa. Pitäis varmaan kehata kun uskon että muitakin on.
Häiritseehän se, kun kaikki eivät samaan muottiin mahdu.
Aion ite sanoa jos häiritsevät. Niitä ei enää peruskoulun jälkeen näe joten ihan sama mitä ovat. Haluan ite oppia tunneilla sillä en ole mitenkään erityisen hyvä opiskelee asioita itse kotona.