Beretta A400 light VS Benelli M2

Jompikumpi pitäisi kai ostaa, kumpi mahtaisi olla parempi, onko kellään kokemuksia noista aseista?
3936
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Moi

Saman Jaakopin painin tehneenä päädyin A400 light malliin 26" piipulla. Syy ergonomia ja aseen keveys. Itselleni uskomattoman hyvin suuntautuva ja tasapainoinen.
Lisäksi tulin siihen tulokseen, että Beretan loivista ylimenoista voi olla hyötyä. Toisessa haulikossani on jyrkkä ylimeno ja hankala ollut löytää hyvää patruunaa. Foorumeilla noita Benellejä on hoonailtu loivemmiksi, mutta eiköhän siihenkin saa vakio ylimenoilla hyvin soivan patruunan.

Äänestä

Okei, kiitos vastauksestasi :) Ite ajattelin että kävelen kauppaan, ja katson kumpi sopii paremmin poskelle, ja sen nappaan mukaan :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mietiskelijä kirjoitti:

Jompikumpi pitäisi kai ostaa, kumpi mahtaisi olla parempi, onko kellään kokemuksia noista aseista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu