Voi missähän suurperheen äippä Alpo Marjatta mahtaa nykyään vaikuttaa? Entä aivogirurki Kati, jolla myös paljon lapsia. Harmi että joku ilkeä ihminen sai heidät häipymään palstalta.Olisin niin halunnu vielä kulla heidän arkipäivän sattumuksiaan ja kivoja arkivinkkejään ja ostoslistojaan. Opin juuri heidän avullaan ostamaan kaupasta koka kolaa ja keittämään kananmunia. Moderaatoria kaivattaisiin että nämä superäidit saisi kirjoitaaa rauhassa meidän avuttomien iloksi.
Vastaukset 9
- adölkö
En kaipaa. Oli inhottava ihminen, joka pahantahtoisuuttaan tappoi tämän palstan ja naureskeli sille, kun pääsi satuttamaan ihmisiä.
- kademieli pois
Kateellisten panettelua tuommoinen.
- lkdjasljl
AlpoMarjatta ei palaa elleivät oikeat suurperheellisetkin palaa.
Sitten hän kyllä tunkeeinnoissan tänne paikan pilaamaan - niin kuin teki jo ennenkin. Paha on paha on paha.- kysynpä vaan
Eksyin tänne palstalle lukemaan. Itse olen suuresta perheestä. Meitä oli perheessä 8: n lasta ja tietenkin isä ja äiti.
Eli kysyn kuka oli tuo palstan häirikkö joka häiriköi täällä. Onko se samainen "lissu" joka pyörii tuolla yh ja uusperhepalstoilla ? Kirjoittaa ihan älytöntä tekstiä ja sotkee aloituksia. Kukaan ei kohta viitsi kirjoittaa sinne paitsi toi häirikkö itse.
- Entinen lukija
AlpoMarjatta tuli puheeksi ja yli viikkoon ei yhtään viestiä keneltäkään?
Kertoo paljon siitä, millainen ihminen oli ja on.- Hili
Kertoo siitä, että Alpo Marjatta ei enää taida täällä pyöriä, sellainen ihminen siis.
- ldqjl
Hili kirjoitti:
Kertoo siitä, että Alpo Marjatta ei enää taida täällä pyöriä, sellainen ihminen siis.
Miksi se enää täällä kävisi, kun onnistui jo tavoitteessan eli ajamaan oikeat suurpehreelliset pois ja tappamaan paikan?
- dlajl
ldqjl kirjoitti:
Miksi se enää täällä kävisi, kun onnistui jo tavoitteessan eli ajamaan oikeat suurpehreelliset pois ja tappamaan paikan?
Siirtyi jonnekin muualle tekemään lisää pahaa veikkaisin.
Mätä ihminen. Läpensä mätä.
- Liujo
Alpo Marjatta taisi kirjoitella myös nimimerkillä äitix9 ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html6161615Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän44867Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl486751Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll12721- 45662
- 41614
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30566- 32533
Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37510Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE160494