Mielestäni Matilda on erikoisen kaunis nimi, ja siitä muokattu Tilda myös. Mutta jotenkin Tilda nimestä minulle tulee mieleen Dildo, eikä se ole ollenkaan kivaa nimen kannalta, koska nimi on muuten niin nätti.
Onko muita, joiden mielessä Tilda on Dildo?
onko muita?
4
304
Vastaukset
- Lianiina
No eipä ole kyllä mielessä käynyt. Nättejä nimiä molemmat. Omasta mielestäni Tilda kivempi, johtuu varmaan siitä, että Matildasta tulee mieleen Matilda-hiiri. Oli joku kirja mulla muksuna.
- Tytti
Pidän itse myös todella paljon Matilda ja Tilda -nimistä.
Tildasta tulee minullakin mieleen Dildo.
Olin vähän aikaa sitten katomassa tyttöjen urheilukisoja, jossa kannustettiin Tildaa suoritukseen. Huudot kuullostivat minusta silloinkin ennemminkin Dildolta.
Harmi kun nimi on muuten niin kaunis... - tarja
aikuisena sitä ei kyllä ensimmäisenä käy miettimäänkään saako nimestä väännettyä jotain "hauskaa tai kamalaa"...Tildasta en pidä muutenkaan,Matilda vois mennä toisena nimenä...
- yrsa
vääntämällä väänny kamalaksi, vaan se todellakin nopeasti sanottuna muuttuu suussa iha dildoksi, kun tildassa on t-kirjain ja d-kirjain, niin ne tahtoo aina muuttua samaksi kirjaimeksi, joko tilta, tai sitten dilda.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996023
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804782Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv963035Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p282833Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262095Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191506Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351067Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125970- 48774