Tälle kesälle ei yhtäkään jurmalan kävijää?

Olipa outoa

Mistä voi johtua, hinnoiteltu pilalle vai..?

5

284

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vaii kuin

      Läänemaa koolilaste reis Riiga ja Jurmala veeparki, mai 2014
      Reis täitis eesmärgi. Jäime rahule. Bussijuhid olid toredad. Reisijuht oskas lastega suhelda. Oli mõistev, rahulik ja aitas ning tegeles grupiga. Hästi organiseeritud ja läbimõeldud. Tutvustus mänguline.

      http://www.iltalehti.fi/matkailu/kysymatkailusta/10463.shtml

    • Krijaviisas

      Ihan varmasti on Jurmalan ranta täynnä väkeä näillä helteillä. Kannattaa suunnata siitä kohti Kolkaa tai Riian pohjoispuolen rannoille, niin saa sen pyyhkeenkin jonnekin aseteltua.

      • packard B

        Rosvo paikka.....autot varastetaan ja lompakot viedään ja hotellit ylihinnoiteltuja...


        kannattaa suunnata Ventspilsin ja Liepajan rannoille


      • Ja beachia rittää
        packard B kirjoitti:

        Rosvo paikka.....autot varastetaan ja lompakot viedään ja hotellit ylihinnoiteltuja...


        kannattaa suunnata Ventspilsin ja Liepajan rannoille

        Jurmalan hintataso ainakin Buldurissa rantabaarissa oli milestäni kohdallaan.
        Iso olut 0,5 l 2 euroa ja pieni olut 1,3 euroa. Pärnussa tuskin saat siihen hintaan ainakaan rannalta. Aurinkotuolien vuokra 3 euroa tuolilta.
        Majoitus on kesäsesonkina vähän hintavaa, mutta Riika on niin lähellä ja siellä on majapaikkojen hinnat tasoonsa nähden hyvinkin kohtuullisia.
        Riian pohjoispuolen rannoilla Vecakissa, joka onkin oikeasti vielä Riiassa vuokrataan myös aurinkotuoleja siellä yhdessä rantabaarissa, mutta en huomannut katsoa hintaa. Palveluita ja juoma/ruokapaikkoja on aika olemattomasti, mutta väkeä silti riittää yhtälaillakuin Jurmalassakin.
        Siellä dyynialueen läpi rannalle johtavan polun varrella oli pieni kioski, josta sai ostaa kvassia, joka oli kylmää ja raikasta sekä jäätelöä.
        Vecakin rannoissa on oma viehättävyytensä ja sen ranta on leveämpi kuin Jurmalassa, mutta ei niin tasainen ja dyynien välistä löytyy rauhallisia paikkoja.


    • ens kesäksi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      53
      3896
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      91
      2290
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      1972
    4. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      22
      1763
    5. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1516
    6. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      26
      1481
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      15
      1152
    8. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      31
      1118
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      106
      1043
    10. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      79
      1022
    Aihe