alkoholia alaikäisille?

Eli myydäänkö Turkissa alkoholia kaupoissa/baareissa 17vuotiaalle vai kysytäänkö papereita? Onkos eroa miedoilla ja vahvoilla (esim. Myydäänkö 40% vodkaa jos mietoja myydään)? Ja nimenomaan turistikohteissa Alanya/Side?
4726
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jos sattimoisin kysytään jotain, niin sanotaan iäksi 18v. Riittää henkilötodistuksesta. Eli myydään, huumataan ja raiskataan. Halpaa. Kaupan päälle vielä vähintään tippari, lottovoittajille hivi.

Äänestä

kas, joku lestadiolainenkin änkeää palstoille..

Äänestä

Myydään ja ei kysytä papereita, vaikka myyminen onkin kielletty alle 18v.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


17vtyttöset kirjoitti:

Eli myydäänkö Turkissa alkoholia kaupoissa/baareissa 17vuotiaalle vai kysytäänkö papereita? Onkos eroa miedoilla ja vahvoilla (esim. Myydäänkö 40% vodkaa jos mietoja myydään)? Ja nimenomaan turistikohteissa Alanya/Side?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu