Olin eilen Hämeenlinnassa käymässä ja päätin mennä lasten kanssa uimaan. Katisten ranta oli aivan täynnä , joten ajattelin kokeilla Katuman rantaa. Kun pääsin paikalle niin siellä oli noin kymmenkunta ihmistä. Pari suomalaista ja loput venäläisiä?
Mistä ihmeestä ne venäläiset on sinne tulleet? Asuuko katumalla nykyään venäläisiä paljonkin?
Lisäksi meitä kytättiin kun vierasta sikaa :) Itse synnyin ja asuin Katumalla ensimmäiset elinvuodet 80-89. Silloin ei ollut tuollaista. Lapset sai mennä rauhassa ja siellä ei asunu silloin muita kuin "ns" normaaleja ihmisiä.
Mistä ihmeestä ne venäläiset on sinne tulleet? Asuuko katumalla nykyään venäläisiä paljonkin?
Lisäksi meitä kytättiin kun vierasta sikaa :) Itse synnyin ja asuin Katumalla ensimmäiset elinvuodet 80-89. Silloin ei ollut tuollaista. Lapset sai mennä rauhassa ja siellä ei asunu silloin muita kuin "ns" normaaleja ihmisiä.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Normaaleja ihmisiä ennen???? Mikä luokitus ((((
Katumalla ei tosiaankaan ole koskaan asunut ns. normaali-ihmisiä. Normi ihmiset ovat karttaneet aluetta ruton tavoin koko sen olemassa olon ajan. Sinne vaan rannalle kaltaisten joukkoon harjoittelemaan vaikka kielikylpyjä!
Asuin siellä tosiaan ikävuodet 0-8v ja siihen aikaan se tuntui ihan hyvältä paikalta. Nyt kun olen reippaasti yli 30v niin satuinpa turistireissulla menemään käymään lapsuuden rannassa. Järkytys oli erittäin suuri :) En ollut käynyt Katumalla sitten vuoden 89 jälkeen kertaakaan.
Hyvä uimaranta se on ja täynnä Toverivoimaa, montaa kansalaisuutta ja ollaan käyty usein soittamassa kitaraa demariporukalla. Ainoa miinus on julkinen vessa, ollaankin kaupungilta anottu sinne kiinteää nelipönttoistä WC:tä sähköpostilla. Myös hiekkakenttää saisi olla enemmän, niin frisbeyn heittely onnistuisi paremmin. Paras aika tuolla on 8-16 kun työssäkäyvät prolet ja muut kapitalistit toteuttavat rahan himoaan muualla. Tosin vähemmän meillä katumalla noita on, hyvä Toverihenki ja arjen sosialismi.
Kaupungin kerman tarkoituksenahan on tulevaisuudessa muuttaa koko Katuman nykyinen asuinalue osaksi golf kenttää. Purettujen kerrostalojen tilalla ovat majoitustilat uimarantoineen ja iltatyttöineen viihdyttämässä herraskansaa joka paukuttaa ensin palloa koloon kentällä ja jatkaa sitä kolopalloansa vielä viehkojen, toki lääkärintarkastuksen läpikäyneiden iltatyttöjen kera.
Aah, mikä se on kokomustien herrojen ja demarinarrien yhdessä viettää aikaa kunhan ne demaritarjoilijat täyttävät ensin sen konjakkilasin. Tupruttelemisiin.
Meni sulta taas yli perzuikkipäivystäjä ! Ei tästä ees Kari voi kiittää.
Olit niin vitun ruma ja epänormaali et kytättiin siks ja kakaras vammasii
Suomi paskat sielä kaikkein pahimpii..
Hei, tässähän kysytään aivan asiallisesti asuuko Katumalla paljon venäläisiä.
Ja kysyjä kertoo itse asuneensa siellä aiemmin, lisäksi mistä he ovat tulleet.
Miksi te noin kuumana käytte en minä ainakaan näe siinä mitään loukkaavaa.
Sehän on selvää että jos ennestään tuntematon tulee rannalle jotkut ovat kummis-
saan. Jos te maahanmuuttajat vaaditte suvaitsevaisuutta niin osoittakaa sitä myös
alkuperäisväestölle vai pelottaako meneillään oleva Ukrainan kriisi? Kun ette tiedä
miten paha "Amerikanski" jatkossa toimii yhdessä EU.n kanssa, se voi toki tuoda
teillekin vaikeat olot.
saattoivat olla puolalaisiakin. hml:ssä on runsas polakkipopulaatio kiitos can-packin !
kurwa on naisen sukupuolielin Puolaksi, jos kuulit sen sanan olivat niitä.
Tai poijjat on pelanneet WOTtia.
katto on miehen sukupuolielin italiaksi, joten ei kannata sitä toistella kovin usein Italian-matkoilla eikä muuallakaan, herättää hilpeyttä.
se n 'katso' (kirj. cazzo). Suomalaiset naiset hokevat sitä jopa Vatikaanin aarteita taivastellessaan ja muutenkin Italian lomillaan.
Oooh, Cazzo merda!
Russakat miehittäneet rannan Hämeenlinnassa???
Demareita ja ruskuja koko ranta täynnä.