Agia Marina, Alexian puolihoito

ottaako vai ei

Mitä ruokia on ala carte listan puolihoidolla? Onko hyvää ruokaa? Puolihoidon varanneet, oliko kannattava ostos?

2

163

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kreetalla 17 kertaa

      Alexian ruoka on ihan ok. En silti suosittele puolihoitoa. Puolihoitoon kuuluu illallinen. Jos illalla syöt aina samassa paikassa , sinulta jää paljo ihanuutta kokematta.
      Kun lähdet illalla kävelemään Alexsiasta Plataniaksen suuntaan, tulee vastaasi monia ihania ruokapaikkoja joista tulevat ihanien ruokien tuoksut saavat pääsi humisemaan... se ihana pimeä ilta, lämpö, ruokien tuoksi, kielten sekameltka... oi että !!!
      Suosittelen ehdottomasti Plataniaksen yläkylässä olevaa ASTREA nimistä tavernaa. Sinne pääsee Plataniaksen keskusaukiolta ylös lähtevää tietä pitkin, kävelet vain suoraa, et käänny minnekään. Oikealle jää kirkko ja sitten kohta Dimitri onkin jo ovella vastassa... Se on todella kokemisen arvoinen paikka mutta kannattaa kuluttaa aikaa siellä ainakin 10 - 11 asti. silloin meno alkaa olla parhaimmillaan.
      Muita hyviä ruokapaikkoja: Diagonys, joka on aikalailla keskusaukiota lähellä, portaita yläkertaan. Sieltä näkee auringonlaskun jos valitsee pöydän ulkoparvekkeelta merenpuolelta.
      Sitten vielä MYLOS joka on Plataniaksen keskusaukiolta länteen vasemmalla puolella tietä. Aika huomaamaton kyltti. Ympäristö on ihana, siellä on vaikka mitä kivoja juttuja... ruusuja vessassa ym
      DROSIA on hiukan Myloksesta eteenpäin ja seuraavaa katua vasemmalle vain 50 m. Drosia on tämän poikkikadun oikealla puolella, pihalla on lasten leikkipaikka
      Toisaalta puolihoito on helppo mutta itse suosittelen näin, kokemuksesta. Mutta aamiainen kannattaa ottaa hotellista.

      • ottaako vai ei

        Kiitos vastauksesta. Olen myös käynyt useasti Kreetalla. Kysyisin vielä kuitenkin, jos joku olisi sattunut ottamaan puolihoidon, että mitä ruokia siinä listassa on valittavana?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      133
      10589
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5090
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      43
      2291
    4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      105
      2098
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      28
      1996
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1631
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1452
    8. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      29
      1124
    9. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      33
      1081
    10. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      997
    Aihe