Halpa,
mukava telttailu paikka jostian päin keski-suomea, onko ehdotuksia.
Näyttää hinnoittelu monissa paikoissa kummalta, kun ensin kerrotaan, että telttailu 15e/vkr 5e hlö maksu.. eli 2hlöä ja teltta olis kai sitten 25e/vrk.
Ennen vanhaan sitä vaan maksettiin telttapaikka ja siinä se.. mutta joo mutinat sikseen.. ehdotuksia otetaan vastaan..
Mielummin veden lähellä, millään muulla ei ole väliä mitä löytyy, olen tottunut vaatimattomuuteen.
Keksi-Suomen leirintäalueista
3
244
Vastaukset
- poliitikot pois
Ottaa niin päähän huomata että telttapaikka on yhtä kallis kuin asuntovaunu- ja matkailuautopaikka joilla on kymmenkertainen alue omaan käyttöön. Minua ei ota päähän telttailu mutta minua ottaa päähän kun minua kusetetaan makaamaan sama hinta jostain peltopaikasta, kun asuntovaunuilija saa oman rauhan omalla asfaltoidulla tontillaan johon on vedetty sähköt. Hienot istutukset eristävät naapurista ja antavat oman tontin tunnun, eikä tarvitse naapuria edes nähdä.
Härskiä toimintaa on telttailijoiden rahoilla
subventoida moottorimatkailijoiden leiriytymistä.- Alleviejä
Halvemmalla pääset. Vaunuilija/autoilija maksaa sähköstä lisämaksua. Toiseksi, jospa Suomen leirintäalueilla ei olekaan kyseessä hinnoittelu käytetyn pinta-alan mukaan, vaan käytettyjen saniteetti- ym. palvelujen, vedenkulutuksen ja vierailun kestoajan mukaan. Se on saletti, että keskiverto telttailija läträä suihkussa, vessassa ja keittiöllä enemmän kuin esimerkiksi keskiverto matkailuautoilija, jolla on nuo palvelut tyrkyllä omassa autossaan. Sitten vielä: telttailijoista ei ole subventoimaan karavaanareiden majoitushintoja. Viimeksi mainitut ovat enemmistö melkein alueella kuin alueella ja se tarkoittaa, että subventointia on telttailijoiden hyväksi, jos sitä ylipäätään on. Kateus ja katkeruus ovat haitaksi terveydelle. Aiheeton terveytensä heikentäminen on tyhmää.
Aloittaja esitti toivomuksen alueesta veden äärellä. Käytännössä kai jotakuinkin kaikki alueet ovat veden äärellä. Jos joku viitsisi miettiä läpi ne leirintäalueet, joista ei löydy minkäänlaista lämpärettä, tulisi luettelosta lyhyt, hyvin lyhyt. Niin tärkeää on vesi suomalaisille.
- yksfillarimatkaaja
Eikös niillä karavaanareilla ole omat keittiöt niissä vaunuissaan? Käyttäkööt niitä ja jättäkööt Yleiset keittiöt niille joilla niitä ei ole.
Itse telttailen ja aina silloin tällöin käy niin että yleisessä keittiössä kokkaileekin asuntovaunuasukas joka pihtailee omaa kaasuaan. Käyttää vessaa ja suihkua jotka heillä on itselläänkin. Ei heitä kyllä muutoin näy missään.
On ärsyttävää jonottaa leirintäalueen ainoaan vessaan kun tietää asuntovaunuilijan olevan siellä suihkussa....
Meinaan ainakin Keiteleen Lossisaaressa on idioottimaisesti rakennettu vessa/suihku samaan koppiin.....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648