Onko siellä alkoholilla miesväessä ongelma, vai näyttääkö ateistiparatiisin hedelmä olevan täysi mätä, joko kokonaan, tai joltain puolelta? Miksi se on?
Kertokaas, sillä onhan teillä tieteellinen ja ateistisen tiedonpuulla vallan jakkara olemassa, missä voisi onnea rakentaa.
Ilmin-anajahan voisi kertoa, ellei jo ole kuollut, sillä kuva olemuksesta on ollut paljonpuhuva. Joko se on perheväkivallan tulos, tai on itse, kuin myrskyn merkki allakan laidassa. On näin saanut ajaa perheensä turvakotiin.
Myös bushmannillakin on varmaan paljonpuhuva vastaus, kuten moneen muuhunkin kysymykseen. Miksi ateistinen maailma on niin vaikea vaikka tällaisessa Suomen- kotimaassa.
Jo sana turvakoti... kauheeta, että sellainen on olemassa.
Eihän kaikessa varmaan adentismissa ole viassa, että onglema olisi noin pahalaatuinen. Nyt täytyy ongelma olla teitinkin leirissä."
Miksi ateistisessa paratiisissa on turvakoteihin tungosta?
selvityksiä...
2
<50
Vastaukset
selvityksiä... kirjoitti kovin epäselvästi.
Yritätkö sanoa, että ateismilla ja turvakotien tarpeella olisi tilastollisesti jokin yhteys?
Mihin tämmöinen väite perustuu?
Vai yritätkö sanoa jotakin muuta? Mitä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m4376210- 875490
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest514507- 834033
- 544006
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse33636SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933559Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1253293Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713261- 432319