OLEN METSÄSTÄJÄ SKEPONEN

PALSTAN SKEPONEN

OLEN METSÄSTÄJÄ SKEPONEN JA METSÄSTÄN HÖRHÖJÄ, VAIHTOEHTOILIJOITA JA HOMEOPAATTEJA JA ENERGIAHOITAJIA JA ENKELIHOITAJIA JA KANSANPARANTAJIA JA KALEVALAISIA JÄSENKORJAAJIA JA KAUSTISLAISIA JÄSENKORJAAJIA JNE. JA KUN SAAN KIINNI NIIN VIEN PUTKAAN JASELLIIN NÄÄ KAIKKI HÖRHÖT
SIIHENASTI KU ENVIE OLE KETÄÄNKIINNIOTTANU NIIN VIT..TUILEN JA MUSTAMAALAAN JA HAUKUN KAIKKIHÖRHÖT PATALUHAKSI JA ALIMPAAN HELVETIN TULEENPAISTUMAAN.
TÄLLAISIA MEPALSTAN SKEPTIKOT OLEMME.
MEILLÄ PALSTAN SKEPOSILLA ONIÄNIKUINEN HÖRHÖJAHTI PÄÄLLÄ.
JAHTAAMME HÖRHÖJÄ NIINKAUAN ETTÄ PALSTA SULJETAAN.
ETTEKÄ VOI MITÄÄN MEILLE PALSTAN SKEPOSILLE

14

73

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaitzu3

      Näyttää olevan maaninen vaihe meneillään.

      • Tietämätön

        Millana on maanine vaihe? Onk se todella paha?


    • c c

      palstan keponen

      asuu muuten heikkiläntie 30 osoitteessa Inkeroinen 46900

      on poistanut kahtena iltana musiikki-suosikkilistaltani videon, koska siinä mainitaan sana REIKI.
      pelkää koko menetelmää, uskishörhö luulee musiikin olevan belsebuupista.

      • Tätä musiikkikappaletta v v-hörhö pelkää niin, että on poistanut se eilen ja tänään. Se kontrolloi koneeni käyttöä joltain hörhöjumalalta saamallaan ohjeella.

        http://www.youtube.com/watch?v=AX3WDKn1yGQ

        En näe tuossa mitään vaaratekijöitä.


      • Huu-u haa-a
        capt.cöpenick kirjoitti:

        Tätä musiikkikappaletta v v-hörhö pelkää niin, että on poistanut se eilen ja tänään. Se kontrolloi koneeni käyttöä joltain hörhöjumalalta saamallaan ohjeella.

        http://www.youtube.com/watch?v=AX3WDKn1yGQ

        En näe tuossa mitään vaaratekijöitä.

        Ei se ihme että vaihtoehtoiset hoidot on rajatieto otsikon alla yhdessä kuuhulluuden ja kummittelun kanssa.


      • äölkjklöä
        Huu-u haa-a kirjoitti:

        Ei se ihme että vaihtoehtoiset hoidot on rajatieto otsikon alla yhdessä kuuhulluuden ja kummittelun kanssa.

        OLET SIIS SE PALSTAN KUUHULLU SKEPONEN.
        SITÄ KUUHULLUUTTA ON PALJON SKEPOSISSA.


      • höpö höpöä
        äölkjklöä kirjoitti:

        OLET SIIS SE PALSTAN KUUHULLU SKEPONEN.
        SITÄ KUUHULLUUTTA ON PALJON SKEPOSISSA.

        Skeptikot eivät usko ns. kuuhulluuteen. Maailmassa ei ole yhtään tutkimusta, missä todistetaan kuunvaiheen vaikutuksesta uneen tai ihmisen aktiivisuuteen.
        Kuuhulluuteen uskovat ovat samoja , jotka uskovat homeopatiaan, enkeli-, energia-kaukoparannus- yms- uskomushoitoihin.


      • Skepon tutkimukset
        höpö höpöä kirjoitti:

        Skeptikot eivät usko ns. kuuhulluuteen. Maailmassa ei ole yhtään tutkimusta, missä todistetaan kuunvaiheen vaikutuksesta uneen tai ihmisen aktiivisuuteen.
        Kuuhulluuteen uskovat ovat samoja , jotka uskovat homeopatiaan, enkeli-, energia-kaukoparannus- yms- uskomushoitoihin.

        > Maailmassa ei ole yhtään tutkimusta, missä todistetaan kuunvaiheen vaikutuksesta uneen tai ihmisen aktiivisuuteen....

        Jos ei ole, niin olis kovin kiire tehdä sellainen!


      • On tutkittu.
        Skepon tutkimukset kirjoitti:

        > Maailmassa ei ole yhtään tutkimusta, missä todistetaan kuunvaiheen vaikutuksesta uneen tai ihmisen aktiivisuuteen....

        Jos ei ole, niin olis kovin kiire tehdä sellainen!

        Tutkimuksia on tehty, mutta ei ole yhtään tutkimusta missä todistetaan kuunvaiheen vaikutuksesta uneen tai ihmisen aktiivisuuteen.


      • v.v.

        Valehtelet taas kelvoton kapu!
        En ole poistanut mitään!
        Olet vain kelvoton kapteeni ja emävalehtelija!


      • ei toimi skepoille
        capt.cöpenick kirjoitti:

        Tätä musiikkikappaletta v v-hörhö pelkää niin, että on poistanut se eilen ja tänään. Se kontrolloi koneeni käyttöä joltain hörhöjumalalta saamallaan ohjeella.

        http://www.youtube.com/watch?v=AX3WDKn1yGQ

        En näe tuossa mitään vaaratekijöitä.

        British Medical Journalin (BMJ) Clinical Evidence verkkojulkaisussa lehden asettama tutkijaryhmä arvioi kaikkiaan 2500 erilaista lääketieteellistä hoitoa ja niistä olemassaolevaa tutkimusnäyttöä. RCT-tason (satunnaistettu kaksoissokkotutkimus) vankka näyttö katsottiin selkeäksi osoitukseksi siitä, että hoidolla on muutakin kuin lumevaikutus.
        BMJ:n tutkijaryhmän mukaan vain 13%:lla hoidoista on vankka tieteellinen näyttö niiden toimivuudesta, 23 % :lla hoidoista on todennäköisesti hyödyllisiä vaikutuksia, 8 %:lla hoidoista haitan ja hyödyn suhde on epävarma, 6 % hoidoista ei ole todennäköisesti hyödyllisiä, 4 % hoidoista on todennäköisesti tehottomia ja jopa haitallisia, mutta suurimman ryhmän 46 % muodostivat hoidot, joiden tehokkuudesta ei ole mitään varmaa tietoa.

        Tutkijaryhmän myöntää, että hoitojen jaotteleminen eri kategorioihin on erittäin vaikeaa vaikka käytettävissä on eri alojen asiantuntijoita, vertaisarvioitsijoita ja huippututkijoita. Hoitojen ryhmittely eri kategorioihin sisältää aina jossain määrin subjektiivista arviointia ja kiistanalaisia tulkintoja. Joka tapauksessa oheinen jaottelu kertoo tiedeyhteisölle sen, että paljon on vielä tutkittavaa ja useimmat päätökset hoidoista tehdään lääkärin henkilökohtaisten tietojen, taitojen ja asenteiden perusteella, myös potilaan ja lääkärin onnistunut vuorovaikutus on tärkeää.

        Kirjallisuusviitteet
        http://clinicalevidence.bmj.com/ceweb/about/knowledge.jsp"


    • Kuuhulluus.

      Itsesuggestiolla saa varmasti itsensä tilaan jossa uskoo kuun vaikuttavan uneen.

      • buahaha buahahhaa

        Skepo suggeroi itsensä kuuhulluksi!


    • Ville H.

      Skeptikot siis metsästävät palstan vaihtoehtoilijoita!
      Tosi tyhmää!
      Skeptikot ovat siis täysin tyhmii.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      215
      1449
    2. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      96
      1286
    3. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      4
      1088
    4. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      17
      1076
    5. Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?

      Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?
      Suomussalmi
      9
      928
    6. Minä täällä vaan

      Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛
      Ikävä
      86
      900
    7. Jos haluat jatkaa tutustumista

      Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.
      Ikävä
      61
      852
    8. Olet huippunainen

      Ja onneksi tiedät sen itsekin.
      Ikävä
      32
      840
    9. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      37
      778
    10. Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!

      Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      770
    Aihe