NTSC

Ostin digiboksin jossa ei NTSC mahdollisuutta, ulostuloa. Videonauhurini on kummiskin NTSC playback on pal tv. Eli näkyykö amerikan NTSC kasetit, kun yhdistelmänä on taulu-tv, Videonauhuri joka tukee Ntsc:ää, ja digiboksi jossa ntsc ulostuloa. Kuva vissiin kiertää digiboksin kautta videoilta Tv:lle vhs kasettia katsottaessa, Vai kuinka? Kiitos.
2331
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei näy kunnolla väreissä. Näkyy mustavalkoisena..

Kokemusta on 80 luvulta. Laite on edelleen tallessa. Ostettu Floridasta.

Äänestä

Saat ntsc-kasetit näkymään jos liität videot suoraan televisioon. Kuvan kierrättämisessä digiboksin läpi on järkeä vain jos digiboksissa ei ole hdmi-liitäntää ja televisiossa on vain yksi scart. Tässäkin tapauksessa suosittelisin mieluummin scart-jakajaa. Digiboksi ja nauhuri kiinni jakajaan josta napilla valitaan kumpaa haluaa katsoa.

Lisäksi kannattaa tarkistaa onko televisiossa rca-liitännät. Jos ne löytyy niin voit liittää digiboksin scart-johdolla ja vhs-nauhurin johdolla jonka toisessa päässä on scart ja toisessa kolme rca-liitintä (valkoinen, punainen, keltainen).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


digivhs kirjoitti:

Ostin digiboksin jossa ei NTSC mahdollisuutta, ulostuloa. Videonauhurini on kummiskin NTSC playback on pal tv. Eli näkyykö amerikan NTSC kasetit, kun yhdistelmänä on taulu-tv, Videonauhuri joka tukee Ntsc:ää, ja digiboksi jossa ntsc ulostuloa. Kuva vissiin kiertää digiboksin kautta videoilta Tv:lle vhs kasettia katsottaessa, Vai kuinka? Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu