Osui eilen silmiin joltain kanavalta tämän niminen ohjelma. Ei ollut kalastusohjelma sitten kuitenkaan. Eli siinä tv-ryhmä kyttäsi aviopuolison pyynnöstä pettämisestä epäilemäänsä siippaa, ja sitten menivät joukolla paikalle kameroiden kanssa kun tämä siippa tapasi kumppaniaan.
Toivottavasti pohja on nyt saavutettu telsuohjelmain tasossa. Vai mitä olette mieltä formaatista?
Toivottavasti pohja on nyt saavutettu telsuohjelmain tasossa. Vai mitä olette mieltä formaatista?
Vastaukset 18
Vanhimmat
En katso tv.tä.
Todennäköisesti ohjelmalla on korkeat katsojaluvut.
Jos kukaan ei katso,ohjelmaa ei esitetä.
Ennen kun siihen päästää tämänkaltaisten ohjelmien suhteen, siinä menee vuosikymmen jos toinenkin.
Katsojista kaikki on kiinni.
Jos on kyse samasta, jota joskus satuin katsomaan, kuvatut ihmiset olivat kaikki laitapuolen kulkijoita.
Ei kinosta vastaavat paskanluonnit.
Ihan sama, ei kiinnosta, eikä haittaa vaikka petturipaskojen naamoja telsussa näytetään.
Huorintekijöistä voi laittaa valokuvat vaikka rautatieasemille tai tyypit torille häpeäpaaluun.
Hyvät ihmiset eivät jää rysän päältä kiinni.
Hyvät ihmiset on fiksuja. Ne ei jää kiinni rysän päältä. Ne osaa pettää niin etteivät jää kiinni. Ja niinhän ne tekee!
Kaikki eivät kuitenkaan ole pettureita. Itseään ja kumppaneitaan (uutta sekä vanhaa) kunnioittavat ihmiset eroavat edellisestä puolisostaan ennen uuden suhteen aloittamista.
Käsikirjoitettu ohjelma.
Ei televisiota turhaan sontaluukuksi sanota. Jenkkilässä kutsutaan myös idioottilaatikoksi!
Kummat on idiootteja katsojat vai tekijät? Taitaa olla kummatkin.
molemmat on
rikos aviosuhteessa, siitä p i t ä ä jäädä aina kiinni,
uskottomuus on aina suuri loukkaus toista aviopuolisoa kohtaan.
Siinämielessä hyvä ohjelma, monella on aviosuhteessa kriisi, suomalaiset on umpimielisiä, usein viaton aviopuoliso ei saa koskaan tietää puolisonsa aiheuttamasta kärsimyksestä liitossa,
ihmetelee vaan mikä ihme siihen on menny, ei ihme jos avioeroja tulee nykyään niin paljon,
salamyhkäisyys toisen käytöksessä on todella suuri kärsimys,
siksi olisi hyvä suomessaki olla mahdollisuus tommoseen vakoiluun,
sillä aina uskottomuus tuo kärsimystä yhteiseloon,
jokaisella ihmisellä pitää olla oikeus tietää a i n a totuus.
Kannatan uskollista parisuhdetta, mutten tuollaista ohjelmaa. Siinä herkutellaan kipeillä asioilla.
Mitä hyötyä on vanhan tai uudenkaan syrjähypyn tietämisestä? Eikö se vain lisää tuskaa? Ihmisen onni on usein siinä, mitä hän ei tiedä.
Vakoilua en kannata vaan luottamusta.
Voi tietääkö ukkomiehen puoliso kuika paljon kärsimystä se miehensä on aiheuttanut täle kakkosnaiselle?
on sekaantunu ukomieheen, kärsiköön piru tuskansa aivan yksi,
sietää kysyä ,,,
Haista home,
toinen nainen on aivan itse syyllinen kärsimykseensä, koska tietää että mies on aviossa toisen kanssa,
toisella naisella EI ole minkäälaista oikeutta ukkomieheen,
kärsiköön vaan, itseppä on kärsimyksensä ansainnu,
h u o r a mikä h u o r a
h u o r a l l a ei ole oikeutta mieheen,
vaimo ja perhe tarvitsee koko yhteiskunnan tuen ,
h u o r a l l e kivitys kuten raamatussa aikoinaan,
Kylläpäs ottaa koville! Ota nyt jotain rauhoittavaa! Ei ihme että sun miesraukkasi hakee muuta naisseuraa!
rauhotu,
puoliso on kuollu monta vuotta sitten,
sitäki piiritti josjonkinlainen h u o r a , vaikka tiesivät hänen olevan naimisissa ja perheellinen,
itse en koskaan ole sortunu ukkomiehiin, enkä tule sotumaan,
kunnia toisten aviolitoille,
sinkkuja on maailma täynnä, niistä löytyy varmasti jokaiselle oma seksikumppani,
ei toisten miehiä pidä piiriittä,
siinä on jotain outoa naisten taholta silloin kun vain ukkomiehet kelpaa seksiseikkailuihin,
jonkun tutkimuksen mukaa nän naiset ovat LESPOJA sisimmässä, sillä he kuvittelevat olevansa miehen vaimon kanssa, heh heh heeeee,
joo
jokatapuksesa sanon HYIIIIII, niille naikkosille jotka kyylää toisten miehiä,
Kova kommentti.Kuka heittää ensimmäisen kiven?Kuka on syyllinen jos toista pitää käyttää?Ei aina ole yksin se toinen syyllinen vaan tilaus on ollut säästä väliin.Mun mielestä ei pidä aina ja joka tapauksessa kivittää hoota tms.
Totta, jotain vikaa on siinä petetyssäkin, jos ihmisestä puhutaan. Parisuhde on kahden osapuolen juttu. Kaikki ei ole toisen vika, jos lipsutaan..ei myöskään kaikki vika siinä petetyssä.
Tilanne voi myös mennä kuin varkain ohi..Vaikka olisi hyväkin syy erota ensin ja sen jälkeen etsiä uusia tuulia.Toinen voi olla hyvinkin etäinen ja kylmä..Ei silloinkaan varmaan puhuminen ole vahvinpia puolia tai edes kuuntelu.
Vakaasti olen sen kannalla et kukaan normaali ihminen ei ota riskiä ja tahallaan särje suhdetta,mutta voi olla välittämättä seurauksista jos ns.Jää rysän päältä kiinni.
Oikeastaan sei ole edes kiinni jääminen vaan totuuden paljastuminen ja vain siksi että suhde ei ollut lähellekkään kunnossa.
Eikä kaksi ihmistä ole pahoja vaikka toisiinsa rakastuvat ja jokaisella on oikeus onneen.