Hei,
Kannattaako kanarialle lähteä marraskuun alussa? Onko siellä jo kylmä silloin? Voiko siis viettää lämpimän rantaloman?
Kiitos vastauksista, ja olen kyllä katsonut lämpötilat esim matkanjärjestäjän sivuilta mutta kuulisin mieluummin kokemuksista :)
Kanarialle marraskuussa
7
307
Vastaukset 7
- 98765
Mieluummin heti alkukuussa. Marraskuun loppupuolella oli ainakin viime vuonna sateista, jopa Puerto Ricossakin, joka on aurinkovarmin alue. Toki tuurista kiinni.
- Sinne vaan
Mistä sen kukaan tietää millaiset on kelit milloinkin mutta yleensä Kanaria on aika keskimnääräinen 18-25C varjossa kelit. Saattaa tuulla ja sadella talvisin mutta pääasiassa on tasaiset kelit.
- 98765
Ihan vain kokemuksesta kerron. Olen matkustanut monta kertaa marraskuun loppupuolella Kanarialle ja kelit on olleet epävakaisemmat kuin alkukuusta. Jos mahdollista, niin kannattaa siis matkustaa jo alkukuusta. Itse viisastuneena varasin taas loka-marraskuun vaihteeseen matkan.
- oisko sikaakossa
Vissii ameriikassa..?
- palmun alle
Kerran oltu marraskuun puolivälissä Americasissa ja pöivälämpötilat oli 26-28, joten silloin ainakin oli hyvät kelit.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 51841
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍83781Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust16696Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,2654Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.1564- 56541
- 70523
Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it183522Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista24486- 58480