onko kenelläkään samanlaista ongelmaa kuin meillä?!? rotat syövät juomapulloihin reikiä...vain tytöt harrastavat tätä... en ole vielä keksinyt keinoa miten sen saisi loppumaan vaikka kaikenlaista on yritetty :( osaako kukaan neuvoa asiassa??
ongelma
jansku
4256
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
nyt teet yksinkertaisesti niin että siirrät juomapullon häkin ulkopuolelle ja laitat sen kiinni. eläinkaupoissa myydään sellaisia juomapulloja missä on se pidike mukana. näin ongelmasi hoituu. ja laitat vain juomaputken..siis mistä vettä tulee niin sisäpuolelle. oliko yhtään apua?
mun nartut on jyrdsiny ne häkin ulkopuoeltakin risaksi!
tottakai juomapullo on häkin ulkopuolella. ei tulisi kuuloonkaan laittaa sitä sisäpuolelle...tytöt todella syö juomapullon pinnojen välistä!
Lasinen juomapullo voisi olla toimivat ratkaisu. Itselläni ei ole lasisista kokemusta, mutta luulen että hinta on jonkun verran korkeampi kuin muovisilla juomapulloilla. Eläinkaupasta kannattaa kysellä, ja jos niitä ei ole siellä saatavilla normaalisti, tilaaminenkin voi onnistua.