Hei
Mistähän mahtaa johtua, että Nissan Qashgai 2 1.6 epätasella tiellä ajattaessa kuuluu ohjauspyörän alata "helisevää ääntä" Vuosimalli on 2011. Mistähän moinen mahtaa johtua? Taitaa olla jotakin irti?
Ohjauspyörä helisee
5
209
Vastaukset
- 330d ja hajis
Se on Nissan Pissan ominaisuus hehehe
- löllerö
Taitaa olla kytkin vaijerin säätö löysällä, jos ei olee tomaatti
- jkuiy
Eikös se ole juuri se auto jolla tv toimittajalla jäi ratti käteen.
http://yle.fi/uutiset/ratti_irtosi_uudesta_autosta_kesken_ajon_helsingissa_-_katso_video/6276510 - alumiiniseos
Jaa ja millä se sai sen takas sontaa toimittaja kirjottaa, eihän tos ollu ku valuvika ratin runkossa ei se ääntele mitenkää se jää kerralla handuun. Valu prosessi on menny kinkin eväät sekaan.
- 1.5dCi
Mulla on sama vika upouudessa Qashqaissa. Kiristivät jotain huollossa mutta edelleen helisee kun taajuus on sopiva. Miksei näitä voi testata jo tehtaalla, olisi helppo homma rullien päällä ja kokeilla erilaisilla tärinätaajuuksilla.
Toinen ärsyttävä piirre on että alavääntö katkeaa kuin veitsellä leikaten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain39412717Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2735591Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2404135Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö3003272Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov232135Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi201930Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa
Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks951737En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia
Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis801341Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina1691033Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!273965