HUAWEI Y210-0100 joka keta kun yritän kännykän yhdistää tietokoneeseen huutaa otatko tallennus tilan käytöön miten saan puhelimesta siirettyä kuvat SD korttin muistiin ???? tää on paska puhelin älkää ikinä homatko tätä puhelinta
puhelimesta koneelle kuvia ?????
..........
572
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tiedostonhallinnasta ja jos sitä ei puhelimessa ole niin Google Playsta esim tämä:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.metago.astro&hl=fi
Siis puhelin kysyy yhdistettäessä että otatko tallennustilan käyttöön ? Ota se käyttöön niin puhelin näkyy senjälkeen tietokoneella USB-muistitikkuna ja voit siirtää tiedostot koneelle. Ihan normaali perustoiminto Android-puhelimissa.
kokeiltu en anna kuvia tyhjää näyttää SD korttin muistiin se vaan antaa mun pitäs saada siirettyä SD kortille kuvat eikä tää paska puhelin asenna ohjelmaa koneelle niin kun kaikki muut puhelimet tekee heitän seinään koko paskan luurin
kävin huaewin sivulla etsimässä ajuria ei toimi ton merkkin ajurit hettän ton puhelimen roskiin ja ostan uuden ei ikinä huawein puhelinta enään äänen laatu peeestä ja kamerassa ei salamaa
Huihai on kyllä halpa merkki, mutta eikös sekin ole Android. Missään Android puhelimessa ei ole pakko asentaa mitään baskaa koneelle. Vedät syvään happea ja asennat puhelimeen ton minkä Vapunen linkitti.
Sillä etit ne kuvat puhelimesta ja siirrät haluamaasi paikkaan. Sitten käyt läpi kameran asetukset ja katsot onko siellä jotain valintaa tallennuspaikalle.