Soittavat vaikka maistraattiin on jätetty suoramarkkinointikielto. Pitäisi mukamas soittaa numeroon 0600 13404 ja kieltää suoramarkkinointi.
Suomen Suoramarkkinointiliitto on kävellyt maistraatin ylitse, eikä markkinamahti vaivaudu katsomaan maistraatin sivuilta vaan röyhkeästi soittaa ei-toivottuja soittoja.
Vieläpä ottaa maksun markkinointikiellon soittavalta.
Törkeää on. Ensin häiritään soittamalla ja sitten vaaditaan maksu soittojen lopettamisesta kolmeksi vuodeksi!
http://www.asml.fi/kieltopalvelut/
Linkki on kuluttajaliiton sivuilta ja näkyy olevan Suomen Asiakkuusmarkkinointiliitto ry.
Lehden suoramarkkinointi.
2
254
Vastaukset
- stoppia nyt
Kotiliesi on ainakin sellainen lehti jota en enää ikinä käteeni ota - saati osta.
Erehdyin tilaamaan jonkun jakson ja kun irtisanoin aikanaan - noin vuoden kuluttua- tilauksen olenkin pääsemättömissä sen myynnistä.
Jokaviikko joku soittaa ja tarjoaa edullista jaksoa -- mutta tottakai se on kestotilaus ellen itse huolehdi sen irtisanomisesta!
Sähköpostiin tulvii liki päivittäin kotiliesitarjouksia (kai?) mutten enää vaivaudu edes avaamaan niitä vaan poistan pois.
Kuinka kauna tätä jatkuu - maailman loppuun vai??
Jlos olen viikottain jollekin puhelinmyyjälle sanonut etten tilaa, jos olen jättänyt noteeramatta kymmeniä sähköpostiviestejä samasta aiheesta, eikö luulisi olevan ilmiselvää etten tilaa ko lehteä, piste.
Enkä ole ainoa. Kesällä reissasin ja tapasin ihmisiä, monelle on käynyt samoin, jatkuvaa kotilieden myyntiä puhelimessa! Paras esimerkki on eräs näkövammainen mummo, liki 90v ja hänellekin myydään puhelimessa liki viikottain ko lehteä,
Kun ihminen ei näe niin ei kai hän kykene lehteäkään lukemaan!
Monet sanovat etteivät uskalla tilata enää koskaan kun eivät sitten pääse vuosikausiin tuosta aggressiiviseta myynnistä eroon,.
Omalta kohdaltani toivoisin että tämä pari vuotta jatkunut pakkomyynti jo loppuisi. - nevernever
Samat kokemukset.
Irtisanoin, -miksikähän?? En ainakaan siksi että seuraavan puhelinmyyjän soittaessa tilaisin sen uudelleen.
Lisäksi sähköposti täyttyy näistä otavamedian ns tarjouksista koskien muitakin heidän lehtiään, - alkaa jo ottaa pannuun niin paljon etten ikinä tule tilaamaan yhtään otavamedian lehteä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki131384Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2521316- 1051095
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1191045- 65687
Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä165646- 52562
Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala368538Tajuan kyllä
että molemmilla on omat elämänsä ja kuvionsa ja rakkaansa. En odota mitään enkä ole tunkemassa mihinkään. Kai silti saa52505- 71483