Kehoitin yhtä kuljettajaani käymään hoidattamassa hampaansa kuntoon, kun hävettää moisen kaverin purukalusto. Kehoitus ei tehonnu, ei ollu kuulemma aikaa moiseen turhuuteen, joten suoritin irtisanomisen ja vieläpä muiden kuskien kuullessa tallin pihalla. Nyt on hampilla aikaa istua hammaslääkärissä. Minun uusia sora moduuliyhdistelmiä eivät mustahampaiset hampit aja, piste. Sain uuden ja nöyrääkin nöyremmän tyhjätaskun tilalle, ajaa liki ilmatteeksi hienoa rekkaani. Hampaat moisella on suht kunnossa ja hiukset siistit.
Kenkää sai hamppi.
4
219
Vastaukset
- Saksanseisojavoimaa
Ymmärrätkö lainkaan apina että kirjoituksistasi paistaa niin selvästi valheesi läpi että tyhminkin sen ymmärtää ettei niissä ole vähäisintäkään totuuspohjaa? Kukaan oikea kuljetusfirman pyörittäjä ei kirjoitustesi kaltaista paskaa täällä levittelisi. Mikä sulla oikeasti ahdistaa kuljetusalassa? Miksi olet saanut kenkää? Oletko kaadellut paljon kalustoa tai muuten vaa ajohommat ei sulta onnistunut? Auttaako omaan ahdinkoon kuljetusalan mollaaminen?
- Kapitalistiriistäjä
Älä tule mulle vittuilemaan! Minun Scania 111 super-kasettiyhdistelmää ei kuka tai minkälainen kaveri tahansa pääse ajamaan. Firmani imago kärsii jos mahtavalla neliakselisella sorayhdistelmällä ajaa kylän raitilla epäsiisti kaveri. Juuri eilen melkein katsastuksesta läpimennyt 76-mallinen yhdistelmä on ylväs laite. Ostin siihen juuri vetopyöriksi 8 kertaa pinnoitetut Barumit. Yhdistelmäni arvo samalla lähes kaksinkertaistui. Anna sellasta ajokkia sitten jonkun harrastelijan ajaa. No way!
- Saksanseisojavoimaa
Kapitalistiriistäjä kirjoitti:
Älä tule mulle vittuilemaan! Minun Scania 111 super-kasettiyhdistelmää ei kuka tai minkälainen kaveri tahansa pääse ajamaan. Firmani imago kärsii jos mahtavalla neliakselisella sorayhdistelmällä ajaa kylän raitilla epäsiisti kaveri. Juuri eilen melkein katsastuksesta läpimennyt 76-mallinen yhdistelmä on ylväs laite. Ostin siihen juuri vetopyöriksi 8 kertaa pinnoitetut Barumit. Yhdistelmäni arvo samalla lähes kaksinkertaistui. Anna sellasta ajokkia sitten jonkun harrastelijan ajaa. No way!
Idiootti!! Minä sentään sain kenkää, kun yritin saunaillassa houkutella isäntää tarkistamaan peräpukamani, kun tuo ei suostunut, niin kaadoin isännän väkisin selälleen löylyhyoneen lattialle ja istuin naamalle huutaen "Nyt poika tarkistat mun perserejän ja kunnolla". Kenkää tuli, mutta pukamat tarkisti isäntä.
- Kalle Kapitaali
Kapirunkkarilla on säälittävä tyyli. Ensin se heittää palstalle typerääkin typerämmän vittuilun ja sitten poistuu taustalle eikä kommentoi keskusteluun enää mitään vaikka kysymyksiä sille esitettäisiinkin. Näin tietysti nettihäirikön tuleekin toimia. Liikaahan olisi vaadittu että suoraselkäisesti täsmentäisi paremmin väitteitään. Säälittävä ressukka.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä313527- 1231399
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu111331- 711048
- 581041
Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu1871026olet kaiken rakkauden arvoinen
Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy26967Olisi kiva
Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä38941Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?
Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.67920Oot mun koko maailma
Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹78875