Kenkää sai hamppi.

Kapitalistiriistäjä

Kehoitin yhtä kuljettajaani käymään hoidattamassa hampaansa kuntoon, kun hävettää moisen kaverin purukalusto. Kehoitus ei tehonnu, ei ollu kuulemma aikaa moiseen turhuuteen, joten suoritin irtisanomisen ja vieläpä muiden kuskien kuullessa tallin pihalla. Nyt on hampilla aikaa istua hammaslääkärissä. Minun uusia sora moduuliyhdistelmiä eivät mustahampaiset hampit aja, piste. Sain uuden ja nöyrääkin nöyremmän tyhjätaskun tilalle, ajaa liki ilmatteeksi hienoa rekkaani. Hampaat moisella on suht kunnossa ja hiukset siistit.

4

247

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Saksanseisojavoimaa

      Ymmärrätkö lainkaan apina että kirjoituksistasi paistaa niin selvästi valheesi läpi että tyhminkin sen ymmärtää ettei niissä ole vähäisintäkään totuuspohjaa? Kukaan oikea kuljetusfirman pyörittäjä ei kirjoitustesi kaltaista paskaa täällä levittelisi. Mikä sulla oikeasti ahdistaa kuljetusalassa? Miksi olet saanut kenkää? Oletko kaadellut paljon kalustoa tai muuten vaa ajohommat ei sulta onnistunut? Auttaako omaan ahdinkoon kuljetusalan mollaaminen?

      • Kapitalistiriistäjä

        Älä tule mulle vittuilemaan! Minun Scania 111 super-kasettiyhdistelmää ei kuka tai minkälainen kaveri tahansa pääse ajamaan. Firmani imago kärsii jos mahtavalla neliakselisella sorayhdistelmällä ajaa kylän raitilla epäsiisti kaveri. Juuri eilen melkein katsastuksesta läpimennyt 76-mallinen yhdistelmä on ylväs laite. Ostin siihen juuri vetopyöriksi 8 kertaa pinnoitetut Barumit. Yhdistelmäni arvo samalla lähes kaksinkertaistui. Anna sellasta ajokkia sitten jonkun harrastelijan ajaa. No way!


      • Saksanseisojavoimaa
        Kapitalistiriistäjä kirjoitti:

        Älä tule mulle vittuilemaan! Minun Scania 111 super-kasettiyhdistelmää ei kuka tai minkälainen kaveri tahansa pääse ajamaan. Firmani imago kärsii jos mahtavalla neliakselisella sorayhdistelmällä ajaa kylän raitilla epäsiisti kaveri. Juuri eilen melkein katsastuksesta läpimennyt 76-mallinen yhdistelmä on ylväs laite. Ostin siihen juuri vetopyöriksi 8 kertaa pinnoitetut Barumit. Yhdistelmäni arvo samalla lähes kaksinkertaistui. Anna sellasta ajokkia sitten jonkun harrastelijan ajaa. No way!

        Idiootti!! Minä sentään sain kenkää, kun yritin saunaillassa houkutella isäntää tarkistamaan peräpukamani, kun tuo ei suostunut, niin kaadoin isännän väkisin selälleen löylyhyoneen lattialle ja istuin naamalle huutaen "Nyt poika tarkistat mun perserejän ja kunnolla". Kenkää tuli, mutta pukamat tarkisti isäntä.


    • Kalle Kapitaali

      Kapirunkkarilla on säälittävä tyyli. Ensin se heittää palstalle typerääkin typerämmän vittuilun ja sitten poistuu taustalle eikä kommentoi keskusteluun enää mitään vaikka kysymyksiä sille esitettäisiinkin. Näin tietysti nettihäirikön tuleekin toimia. Liikaahan olisi vaadittu että suoraselkäisesti täsmentäisi paremmin väitteitään. Säälittävä ressukka.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      120
      8407
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      418
      7630
    3. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      9
      5235
    4. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      82
      4889
    5. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      29
      4659
    6. Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa

      Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?
      Ikävä
      204
      3009
    7. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      125
      2934
    8. Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?

      Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os
      Tv-sarjat
      34
      2802
    9. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      73
      2760
    10. Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?

      Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps
      Tv-sarjat
      24
      2426
    Aihe