Moi! Pihallamme on oleillut musta, kesy kissa. Todella tuttavallinen, tulee aina kiehnäämään jalkoihin ja pyytää rapsutuksia. Onko majdollista että kissasta tarttuu jokin tauti? Kiitos vastauksista.
Apuvaa!
Kysymyskissa
3
96
Vastaukset
- dont worri
Ei tartu ihmisiin. Kissoista toisiin yleensä tarttuu jos tarttuu.
- annamunkaikkikestää
herraisä, oletko tosissasi? ei kissasta tartu tauteja kuin korkeintaa jos syö niiden ulostetta, jos silloinkaan.
- novoiherraisä
No herraisä, en ole mikään kissaexpertti!
Öhöähä ANNAMUNKAIKKIKESTÄÄ ..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1666338Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv932886Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?921801Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am431525Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91236- 131047
- 491035
Mitä tarkoitat
”Silti koen sinulta puuttuvan jotain, joka kutsuu minua antamaan sinulle juuri sitä.”23958Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N75953- 66922