Jalkapallon aloitus

futisty

Eli oon 15 vuotias tyttö ja haluisin alottaa jalkapallon. Tarvisin jonkun harrastuksen sillä vapaa-aika menee pääosin kotona istuskellessa. Eipä kummempaa kokemusta ole kuin koulussa ja vapaa-ajalla oon pelaillut, ja tuntuu jotenki et voisin jopa pärjätä jalkapallossa, ku koulussa kaikki jää kakkoseksi :D Joukkue johon aion ei ole kovinkaan hyvä, mutta ei mikään huonokaan. Joten onko teidän mielestä mitää järkeä enää aloittaa jalkapalloa?

2

186

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Futis on kaikille

      Kyllä mun mielestä tuossa iässä voi aloittaa jalkapallon. Tunnen muutaman kaverin jotka on aloittanut n. 15 vuoden iässä. Aluksi voi olla hieman jäljessä, mutta se tasoittuu ajan myötä. :)

      • futisty

        Okei :) enkä nyt mitenkään ole mihinkään huipputasolle tähtäämässä vaan ihan harrastukseksi aattelin. Tietysti oppii nopeasti jos vaan intoa riittää ja itsekseenkin harjoittelee.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7413
    2. 79
      4924
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      79
      4809
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      132
      4228
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      8
      3008
    6. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2649
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      40
      2551
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      47
      2196
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2191
    10. Suudeltiin unessa viime yönä

      Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit
      Ikävä
      21
      1820
    Aihe