poistetaanko sitä koko ajan ..ja muksi?
Mielestäni siivottomat tekstit on syytä poistaa ja minä en ole haurahtunut
siivottomuuteen tai alatyyliin
HOMOSEKSUAALISUUS, JEESUKSEN JÄLKEEN TÄRKEIN ASIA KRISTITYLLE
3
143
Vastaukset
- mieti tätä(se aito)
HOMOSEKSUAALISUUS, JEESUKSEN JÄLKEEN TÄRKEIN ASIA KRISTITYLLE
päätellen siitä millä vimmalla, vihalla, loukkaavalla puheella siitä täällä keskustellaan.
Jos joku koettaa tuoda toista näkökulmaa, hänet haukutaan lyttyyn. Voi olla että vain yksi tai kaksi ihmistä ylistää "sadoin kielin" ihmisten pahuutta, mutta sekin kertoo jotakin:
homous on joillekin kirjoittajille kuin helistin joka saa suistumaan raiteiltaan? Sanon näin yleistäen koska täällä ei tunne vaihtuvia nikkejä-
Mistä syystä juuri homous on noin tuskaa tuottava asia? Minä esitän väitteeni:
IHMINEN, JOKA POTEE ONGEMIA ITSENSÄ SUHTEEN, VIHAA TERVEEMPIÄ
IHMISIÄ JA SE PUETAAN SYYTTELYIHIN JA KUVITELTUIHIN IRSTAUKSIIN.
siksi kai kirkko vetää heikkoja puoleensa. Se antaa lähimmäisenrakkautta poloparoille jotka sitten terapoi vuodattamalla sairasta vihaansa muihin.
Toisin sanoen, jos väittäisin että naiset ovat saastaa, iljetystä täynnä ja pahoja, erityisesti naispapit, teksti saisi olla? Mutta jos ihmettelen miten ihmiset puhuu täällä osasta ihmisiä, se poistetaan? Tekstit löytyy tältä palstalta, TÄLTÄ SIIS oletan että samalla palstalla saan myös vastata alatyylin puheisiin...muutoin johdonmukaisuuden vuoksi nuo pervot homot-tekstit pitää kaikki poistaa..OK - kunhan vastaan
Harhaoppeja on syytä vastustaa, se on tärkeintä! Homoseksuaalisuus on joillekin erityisen tärkeä asia, jopa taistelu kirkkoa vastaan koska se on monen lyömäase kirkkoa vastaan, haluavat romuttaa kirkon opin ja perinteen. Siinä ei pljon paina se, että suurin osa homoista ei ole ees kirkon jäseniä tai tekemisissä kirkon kanssa. Mutta he ovat oiva ase luhistaa kirkkoa.
- mieti tätä(se aito)
Vastaa vain. Jos homoseksuaalisuus on lyömä-ase niin silloin pitää poistaa nuo loukkaavat tekstit , eikö totta? Vai onko sinusta sopivaa tekstiä alla oleva "totuusvoittaaaina"
totuusvoittaaaina
1.8.2014 14:51
0
Sulje
Meillä o nvain ollut nyt näitä huonoja presidenttejä kuten setan h.u.o.r.a halonen ym.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait803422Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso41384Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani41181- 261106
Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 68820Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es45798Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60754Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä45749Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t29713Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4697