en tiiä onks oikee osio mut kuitenki ni mite vauvaa pidetää sylis? jos siis seistää
miten vauvaa pidetää sylissä
1
156
Vastaukset
- neuvo niksinen
Vauvaa voi pitää seisten monellakin tavalla. Sä tietysti seisot etkä yritä seisottaa sitä vauvaa ;)
Voit nostaa hänet toista olkaasi vasten niin, että vauva katsoo taaksepäin. Hyvä asento erityisesti jos halutaan, ettävauva röyhtäisee syötön jälkeen, mutta toimii se muulloinkin sylissä pitämisenä.
Voit myös laittaa hänet syliisi selälleen niin, että pää nojaa alla olevaan käsivarteen. Toinen käsi tueksi pepun alle ja sillä pään alla olevalla käsivarrella voi tarvittaessa vaikka pitää hetken koko vauvaa, ilman toisen käden apua. Olettaen tietysti, että vauva on vielä tarpeeksi pieni että mahtuu niin.
Vauvan voi ottaa myös syliin pystyasentoon kasvot menosuuntaan päin. Toinen käsivartesi menee silloin vauvan etupuolelta hänen kainaloidensa alta ja toinen tukee alempaa, pepun alta tai pepun alta toisesta reidestä.
Edellisen muunnos on pitää vauvaa itseesi nähden sivuittain mahallaan niin, että toinen käsi tukee rintakehän alta ja toinen menee hänen jalkojensa välistä mahan alle.
On varmaan muitakin tapoja, mutta meillä on menty näillä. Kaikki vauvat eivät tykkää kaikista asennoista, mutta eiköhän jokaiselle löydy aina jokin, mikä toimii ainakin hetken.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353