Miksi Vasemmiston valtuustoryhmä tee aloitteita?

Ihmetyttää miksi Vasurit ei tee valtuustoaloitteita asioden eteenpäin viemiseksi?

Luulisi, että asiat hoituvat peremmin sitä kautta, kuin täällä Suomi 24 :ssä meuhkaamalla ja valtuutettuja haukkumalla.

En ole kuullut lehtereillä istuessani vielä yhtään valtuustoaloitetta tänä vuonna Vasemmistoliitolta?
771
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Miksei Laitinen tee aloitteita - ai niin, eihän hänellä ole asiaa valtuuston kokouksiin,
ei hän ole valtuutettu.

Äänestä

Taitaa olla varavaltuutettu vasemmistoliitossa, sekin saavutus kun ei taida olla vasemmistolla koko itä-hämeessä kuin kaksi varavaltuutettua yhteensäkkään neljänkaupungin alueella.

Äänestä

Vasurit on tehneet aloitteita repullisen, vanhimmat taitaa olla vuodelta 2012 johta ei ole edes käsitelty vielä. Niin oliko se puolivuotta aika jolloin asiat tulisi käsitellä jos oikein menisi.

Äänestä
  • Vassareiden aloitteet voi. Siirtää suoraan mappi ö:hön.
    Niin älyttömiä ne ovat sisältään.

    Äänestä

Ois kiva kuulla mitä ne aloitteet on ollet. Ei kai ne nyt salaisia voi olla? Tarkoitan että jos niiden käsittelyä lykätään, niin sekin olisi heinolaisten hyvä tietää.

Äänestä

Eikös 30.6.2014 juurikin joku tehnyt jonkin vaatimuksen johon kaupunginhallitus oli pakoitettu vastaamaan näiden aloitteiden pitkästä käsittelystä, löytyy kaupungin sivulta kaikki aloitteet muuten.

Äänestä

Kysykää suoraan vassareiden puheenjohtajalta puolueloikkari Ahvenaiselta miksi ei. Miksei tee muutakaan, ei kantaa mihinkään ei tapahtumia ei toimintaa missään viimeiseen vuoteen. Vassarien toiminta loppui heinolassa kun Laitisen ulkoistivat sen jälkeen ei ole tapahtunut yhtään mitään. Laitisen aikaan oli toritapahtumia jossa kävin oli kokouksia oli syvälähdessa tapahtumaa missä kaupunginjohtajat ja kansanedustajat osallistujina oli saunaa ym ym nyt ei yhtään mitään!!!! vassareille on tilaus heinolassa ja taitaa olla viiminen vassari tuo Laitinen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


missä viipyy kirjoitti:

Ihmetyttää miksi Vasurit ei tee valtuustoaloitteita asioden eteenpäin viemiseksi?

Luulisi, että asiat hoituvat peremmin sitä kautta, kuin täällä Suomi 24 :ssä meuhkaamalla ja valtuutettuja haukkumalla.

En ole kuullut lehtereillä istuessani vielä yhtään valtuustoaloitetta tänä vuonna Vasemmistoliitolta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu