Huvinsa kullakin .....................

huh hellettä

Tässä seuratessa noiden ruohonleikkaajien toimintaa, on tullut kiinnostavaa katseltavaa, kun ne saapuvat tasan kolo: 08.00 ja niin se päryytes alkaa.

MUTTA, siinähän se onkin, kun rumikot ovat joko palaneet tai vettä tulee kuin esterin .........stä tai ei ole edes kerinnyt kasvaakkkaan viikossa, niin vain olematonta ruohoa ajetaan, että rapa pöllyää.
Sitten, ei kylläkään liittymien pajupuskia, heinikkoja yms karsita näkyvyyden parantamiseksi.

Kulkeeko se näin ??: Kun työntekijää ei OHEISTETA, niin se tehdään mitä ennenkin ja siitä palkan saa.

8

237

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rivitalosta pois nop

      Näitä ikkunakyttääjiä riittää meillä Isossakyrössäkin.

      Mikä sa...na saa aikuisen (oletan) kirjoittelemaan moisesta, kun joka yö pitää ikkunoita auki kuumuuden takia ja naapurien rakit konsertoi yömyöhään niin tekis mieli piiskata näitä koiran omistajia oikein olan takaa.

      • Mikä oli aihe?

        Ensimmäinen puhuu turhasta ruohonleikkuusta, toinen koirien öisestä haukunnasta.


      • jeejuuuuu

        Tuolla lähikaupungissa oli itsensä paljastaja / vilauttelija ja erästä miestä pyydettiin akkojen toimesta tekeen asialle jotain. : ) Kun poliisi ei voinut puuttua asiaan, ei vahingoittanut ketään.)

        Vilauttelija taas oli työssään ja osui kohdalle, niin raavas mies otti KOIVUNIEMEN HERRAN ja niin raavas vilauttelija sai miehen kädestä vitsaa paljaalle ahterille.
        Loppuiko vilauttelu????


      • Nuijamies

        No joo, täällä tervajoen suunnalla ainakin on yhdessä talossa koirat olleet jatkuvassa äänessä vuoden päivät. Vähä tuntuu siltä ettei ne edes nuku, kun äänessä ovat kun ite meen nukkuun ja sama räksytys jatkuu kun aamulla herää.

        Pari kertaa ne on irtikin ollu ja hyökkäillyt ohikulkijen perään. Alkais vissiin olla poliisiasia, mutta odotellaan vaan et jollekin käy huonosti.. Itelläni ei onneksi enää kouluikäisiä lapsia ole.


      • as57
        Nuijamies kirjoitti:

        No joo, täällä tervajoen suunnalla ainakin on yhdessä talossa koirat olleet jatkuvassa äänessä vuoden päivät. Vähä tuntuu siltä ettei ne edes nuku, kun äänessä ovat kun ite meen nukkuun ja sama räksytys jatkuu kun aamulla herää.

        Pari kertaa ne on irtikin ollu ja hyökkäillyt ohikulkijen perään. Alkais vissiin olla poliisiasia, mutta odotellaan vaan et jollekin käy huonosti.. Itelläni ei onneksi enää kouluikäisiä lapsia ole.

        Peippoosesta varmaan? Hauvat on äänes yötä päivää, pakkasellakin.

        Kesällä ei viittiny ikkunoita auki pitää, saati sitten pihalla olla. Olis korkia aika eläinsuojelun puuttua asiaan, mutta eihän täällä nykypäivänä enää semmoista oo.


      • 10+100
        as57 kirjoitti:

        Peippoosesta varmaan? Hauvat on äänes yötä päivää, pakkasellakin.

        Kesällä ei viittiny ikkunoita auki pitää, saati sitten pihalla olla. Olis korkia aika eläinsuojelun puuttua asiaan, mutta eihän täällä nykypäivänä enää semmoista oo.

        Mikä se Siukintien numero on jossa nämä häirikkökoiran omistajat asuvat?

        Tänne Kolhontielle asti kuuluu sellainen räksytys, että ihmettelen naapurien sietokykyä.

        Onko se koiranomistaja diapamihöyryissä ja senvuoksi ymmärtämätön?


    • hauhauhauhau

      Häirintää kumpikin, että miksi noista puhutaan. Mun koira haukkui ja ostin sen haukkupannan niin ei ole sen jälkeen mekkaloinut.

      Ruohonleikkuu on munkin mielestä mennyt liiallisuuksiin, kun ei jaloilla koskaan tunne pehmeää ruohomattoa.

      • keihäsmies

        Hatunnosto tälle koiranomistajalle!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet hirvein ihminen kenet olen tavannut.

      Olet järkyttävä.
      Ikävä
      160
      3008
    2. Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten
      Maailman menoa
      501
      2595
    3. Sinun ja kaipaamasi törmääminen

      Missä sinä haluaisit sen satunnaisen kohtaamisen mieluiten tapahtuvan?
      Ikävä
      98
      1300
    4. Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?

      Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!
      Huittinen
      33
      1289
    5. Ammuskelua Eliaksenkadulla

      Mikä homma? Hirven metsästykseen vielä lähemäs 3kk. Oliko lie puuman metsästystä..?
      Tornio ja Haaparanta
      19
      1165
    6. Haluan sua ihan vtullisen paljon

      Kokonaan ja seksuaalisesti. Pää räjähtää kohta
      Ikävä
      45
      1039
    7. Martina on käynyt puhumassa viisauksia

      Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      288
      952
    8. Ymmärrätköhän nainen

      Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi
      Ikävä
      109
      916
    9. Luvattiin työpaikka, mutta mitään ei kuulukaan

      Kuinka yleistä tällainen on? Ehdin jo iloita työpaikasta, turhaan, kun mitään ei kuulukaan työnantajasta, joka ilmoitti
      Työn hakeminen
      42
      910
    10. Olen pahoillani jos kärsit.

      Mutta meidän välejä ei voi korjata. Rakastin sua tiedoksi. Älä tee itelles mitään vaan hae apua.
      Ikävä
      34
      870
    Aihe