Vihaako mun äiti minua

Mutsivihaa

Joo eli oon ihan normaali 13v poika menos ylä asteelle ja mun äitini taitaa vihata mua.Annetaan nyt esimerkkinä että tänään ku en ehtiny viemään yhtä veljen rahapussii sisälle ku olin ulkoiluttamassa kissanpentuu sillä kyllä seki nyt täytyy opettaa ulkoilemaan ettei ihan heti karkaa.Joten olin sit just menos hakee sitä ja viemään sisalle ni sit se vaan heittää sen päin talon seinään ja huuta mulle että:HAISTA PASKA VITUN KUSIAIVO!
Otin kissan syliin ja sanoin et :kiitti ny vaan ja meni omaan huoneeseen kissan kans.Sit aloin itkee ku minä olen meidän perheen toisiks vanhin ja mulle aina huudetaan ja mua aina haukutaan ainoo joka musta välittää on mun isä (sillonku se ei raivoo)tai mummu(sillonku se ei hauku porsaaks ja et mun huone on ku sikolätti)et mä en tiä miks mun äiti vihaa mua.Niin ja viime viikolla se huusi mulle siitä ku olin keittäny kahvii ja juonu sitä sit sillee et se ei saanu yhtään sanoin et keitä ite kahvis ja sit se veti mun palmikosta koska mulla on niin pitkät hiukset et tein palmikon et ne ei mee silmille ja huusi et me huoneesees mut en menny ku mä en haluu totella sitä ni meni ulos ja kiipesin koivun latvaan.kertokaa että onko tuo vihaa kiitos jo etukäteen.

8

250

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 20+20

      Sun mutsis on sekasin. Hoidon tarpeessa.

    • en oo mikää

      mun kaverin äiti on vähän samallainen onko tollasta koko ajan? jos ei niin sun äidilläs taitaa olla vaan huonoja päiviä :)

      • Jotakin asiasta tietävä.

        Kuullostas vähä siltä että sun äidillä on varmaan jonkuu verran stressiä ja jotakin joka painaa hänen mieltä ja siitä johtuu tämä kireä ilmapiiri. Mutta myös sinun pitää itse miettiä käyttäytymistäsi. Ja pyri myös miettimään ratkaisuja ongelmaan ja se pitää muistaa että jokaisessa suhteessa on riitoja ja ne ovat aivan normaaleja jos niitä on hillitysti. Siihen kysymykseen että vihaako äitisi sinua niin tiedän vastauksen että ei hän sinua vihaa. Sellainen voisi myös saada äitiäsi miettimään omaa käytöstään jos itse kysyt häneltä vihaako hän sinua ja se on selvää että perusteita hän tarvitsee tälle kysymykselle joten muista perustella kysymyksesi.


    • hetkinen3

      Ymmärsinhän oikein tän että äitis heitti sen rahapussin seinään... ei kissaa? Jos heittelee kissaa seinään vie se kissa turvaan sieltä.

    • ...

      No en ainakaan kovin normaaliksi sanois... Ei se kai nyt ihan vihaa mutta purkaa suhun vihaa....? En ole ihan varma...

    • Anonyymi

      No mulle tuo on normaalia. Yritin siivota vaatehuoneen niin se alkoi huutaan mulle ja huusi "VITTU, KUN SUN PITÄÄ AINA SOTKEA VITUN KUSIPÄÄ!!" Sen jälkeen se vei mut vessaan ja laitoin oven lukkoon. Sitten se heitti vessan ovea jollain.

      • Kenenkään ei pitäisi joutua kokemaan tuollaista kohtelua. Toivottavasti uskallat pyytää jotain apua itsellesi.


    • Anonyymi

      Se pitäis laittaa putkaan, et oppii tavoille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2195
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      64
      791
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      790
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      706
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      511
      693
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      630
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      595
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      570
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe