Miten pitäisi suhtautua ?

valpurikm

Meillä on aina halattu paljon, mutta nyt olen alkanut miettimään, miten pitäisi suhtautua, kun 16-vuotias tyttäremme kiehnää isänsä kyljessä ja pörröttää tämän hiuksia. Kaupassa ollessamme tarttuu isää kädestä ja kävelee rinnalla. Eikö tuon ikäisen pitäisi jo ottaa vähän etäisyyttä. Puhuin asiasta miehelleni ja hän on nyt hämillään, eikä tiedä miten suhtautuisi, ettei tytär tulisi loukatuksi. Mitä mieltä täällä ollaan?

2

129

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ettänäin

      Pelkästään sillä perusteella että viihtyy isänsä kyljessä ja pörröttää hiuksia ei paljoa vielä kerro. Kuulostaa ihan ihanalta vain että on läheiset ja luotettavat välit. Minkälaista on muu on käytös? Onko nuorellanne kavereita, harrastuksia, tulevaisuuden suunnitelmia?

      • valpurikm

        Kavereita aika vähän tällä hetkellä, harrastuksia on, koulu menee hyvin ja tulevaisuuden suunnitelmia on. Hänelle on ollut tärkeää, että koulu menee hyvin, ehkä se ei ole tavallista tämän päivän nuorille ja ehkä siksi hänellä ei ole läheistä ystävää koulukavereista. Kaverit ovat harrastuksen parista. Olen varmaan turhaan huolissani, mutta kun muistelen omaa nuoruuttani, niin minä samanikäisenä juoksin jo poikien perässä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      171
      3498
    2. Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä

      En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m
      Ikävä
      85
      1516
    3. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      25
      1259
    4. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      158
      1222
    5. Pitääkö penkeillä hypätä Martina?

      Eivätkö puistonpenkit ole istumista varten.Ei niitä kannata liata hyppäämällä koskaa likaantuvat eikä siellä kukaan niit
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      978
    6. Kerropa ESA miten kävi tuomioiden

      Osaako ESA kertoa miten haukkumasi kunnanhallituksen kävi.
      Puolanka
      35
      971
    7. Erika Vikman diskattiin, tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek https://www.rumba.fi/uut
      Maailman menoa
      16
      953
    8. Kuinka kauan

      Olet ollut kaivattuusi ihastunut/rakastunut? Tajusitko tunteesi heti, vai syventyivätkö ne hitaasti?
      Ikävä
      57
      832
    9. Maikkarin tentti: Orpo jälleen rauhallinen ja erittäin hyvä, myös Purra oli hyvä

      Lindtman ja Kaikkonen oli kohtalaisia, sen sijaan punavihreät Koskela ja Virta olivat taas heikkoja. Ja vastustavat jalk
      Maailman menoa
      91
      788
    10. Se olisi ihan

      Napinpainalluksen päässä. Ei vaatisi paljon
      Ikävä
      62
      745
    Aihe