Koiranpennulle palkinto

Nami

Mikä olisi hyvä herkku pennulle palkinnoksi? Ulkona harjoittelemme luokse tuloa ja tarpeen tullen ihmisten ja koirien ohittamista ja silloin olisi hyvä olla joku herkku joka kiinnostaa, lelut eivät ulkona kiinnosta. Help meeee! Onk jokin nakki joka on pienen pieniksi paloiksi paloteltu vai ihan vaan koiranpennun treeni herkku jota saa eläinkaupoista?

5

153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Joissain valmiissa makupaloissa on varsin paljon lisäaineita... Pienillä oksasaksilla saa dentastickit ja kuivatut lihatuoteet sopiviksi paloiksi. Kuivatut lihatuoteet eivät ala homehtua taskun pohjalla niin kuin makkaran palat, joissa on myös paljon suolaa. Jotkut kuivaavat itse esim. maksaa koulutusnameiksi. Ihan koiranruokanappulatkin voivat toimia namina, jos koira on ruualle perso, tai sitten ostaa jotain herkumpaa nappulaa mitä käyttää vain palkintona.

      Sitten vaan pitää muistaa ettei koira saa liikaa syömistä päivässä namituksen myötä; enemmän nameja, vähemmän ruokaa.

      Palkinnoksi riittää lähes ele namista: eläinkaupoissa on koulutusnameina hyvänmakuista "koulutusgeeliä", riittää että koira pikkaisen lipaisee tahnaa. Tuo tahna on nopeaa käyttää, koira vain lipaisee ja nielaisee, treeni ei keskeydy niinkuin silloin kun koira jää rouskuttamaan vähäksi aikaa.

    • Ankrieli

      Yhden koirani koulutin ruisleivän avulla, seuraavalla oli namipaloina Frolic-nappuloita. Mikä tahansa kelpaa, kunhan koira tykkää siitä.

    • hyvin toimii

      Itse käytän palkkiona ihan vaan rapsutusta ja sanallista kiitosta. En käytä ikinä mitään nameja.

    • 1215

      Broilerin tai sian sydäntä keitettynä tai paloiteltuna. Jos koira siitä tykkää

    • ahne koiramme

      Mä käytän kissanruokaa ja pieniä porkkananpaloja. Koira tykkää porkkanasta kamalasti, kissanruoka on kai lihapitoisempaa joten maistuvampaa, ja totta kai koira on aivan hulluna jos se näkee kun ruokaa otetaan kissan kupista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      37
      5096
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      82
      3616
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2993
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      61
      2985
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      9
      2896
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      56
      2343
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      41
      1838
    8. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      9
      1780
    9. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1721
    10. Kiusaaja otti yhteyttä, mitä tekisit?

      Minulle kävi näin pari kk sitten. Olin aluksi todella ystävällinen. Sanoin, että olin jo unohtanut jne. Asia jäi vai
      Sinkut
      135
      1659
    Aihe