Onko tosiaankin niin, että mikäli henkilöllä on erittäin paha paniikkihäiriö eikä hän pysty oleskelemaan/istumaan 20-50 henkilön ryhmässä noin kymmenen vuoden ajan, joutuu hän matalapalkkaiseen työhön, kuten porrassiivoajaksi tai pakkaajaksi loppuelämäkseen alle köyhyysrajan tuloilla, ja näin leimautuen sossupummiksi tai luuseriksi, kenties jopa tyhmäksi?
Minusta tyhmää on se, että ihminen istuu ryhmässä lukemassa vuosikausia jossakin luokassa opistolla, kun saman voi tehdä itsenäisesti opiskellen.
Eikö ole mitään vaihtoehtoa sille että istuu ihmisapinoiden joukossa kymmenen vuotta ja siirtyy sitten istumaan tietokoneen äärelle?
Koska faktahan on, että arvostetuimmat/hyväpalkkaisimmat ammatinharjoittajat kuten lääkärit, it-alan ihmiset, yrittäjät, pankkiirit, lähes jokaisen alan työntekijät, varsinkin pomot, viettävät lopulta suurimman osan työajastaan tietokoneella istuen. Välillä joku potilas tulee lääkärin vastaanotolle, ja lääkäri näprää samalla konetta. Lääkärin vastaanotolle harvemmin tulee useankymmenen ihmisen laumaa kerralla.
Onko siis mitään mahdollisuuksia ansaita ikinä elantoaan, jos ei pysty olemaan laumassa, mutta osaamista riittäisi vaikka mille alalle?
kertoisiko joku...
lääkäri
1
155
Vastaukset
- Että tälleen
Jos henkiölllä on niin paha paniikkihäiriö, ettei hän kykene lukemaan ja ymmärtämään palstan otsikkoja, niin hänestä ei kyllä ole minkään alan opiskelijaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745359Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3111240Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369711Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858528Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236511Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302239- 371639
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261510