Eli mulla on 50 ja 46 vuotta vanhat vanhemmat. Itse oon 13v. Mun äiti puuttuu mun asioihin liikaa esim. Mitkä vaatteet, huoneen sisustus ja järjestys yms. Se päättää ne aina itse eikä kysy multa!:/ Haluisin sanoo siitä ja oon sanonukkin mutta kun ei... Ehdotuksia mitä sanon?? Entä onko samoja ongelmia? Ainiin ja haluisin pukeutuu pelkkään mustaan kun oon vähän emo/gootti. Porukat ei ymmärrä sitä. Auttakaa!
Auttakaa!
avuton:(
1
90
Vastaukset
- Snäaäqöqnbedökwjwk
No onpa iso ongelma... Oon 2v vanhempi mut mul on enemmä rajoja.
Miks sua ees kiinnostaa nii paljo sun huonees sisustus? Ja vaatteist voin sanoo et jälkeepäi kiität vanhempiis ettei ne antanu sun ryhtyy gootiks/emoks.
Mut jos pakost haluut muutoksii sano suoraa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2512294- 1921694
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä471349Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501045- 41846
- 14820
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31810Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver23778Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25776Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647