Uuusi Taikakuu

Taikakuussa

Olipa mahtava kokoonpano Taikakuussa! Hienoa oli kuunnella kuinka sujuvasti kaikki mei uuden kokoonpanon kanssa. Tulen kjatkossakin käymään kuulemassa heitä. Eihän entisessä kokoonpanossakaan ollut moittimista, Janne oli kanssa hyvä, mutta niin on nytkin. Ja miten tavallisa kaikki jäsenet on. Sain jutella illan lopussa jokaisen kanssa ja oli miellyttävää tntea olevansa tervetullut uudelleenkin.

2

173

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuulan tuiverrus

      aattele, että sait jutella ihan poikien kanssa..kylläpä täytyy olla hyvä kokoonpano !! Täytypä käydä katsastamassa..viimeksi kävin Tapani Kansan keikalla..en pääsyt juttelemaan joten en mene enää toistakertaa.

      • Taikakuussa

        Tapsa onkin sellainen öykkäri, ettei sen keikoille viitti ees mennä! Mä tykkään siitä, että bändin jäsenet ja artistit tulee tervehtimään ja juttelemaan! Näin mm. Taikakuussa. Tietenkin heidän luonaan käy paljon muitakin jutt4lemassa, joten ei voi kovin kauan aikaa olla, jotta muutkin pääsee juttelemaan!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      162
      6057
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      57
      4625
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      44
      4390
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      64
      4239
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      68
      2632
    6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      58
      2099
    7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      133
      1622
    8. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      126
      1459
    9. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      48
      1391
    10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      34
      1298
    Aihe