jo ilmoittaa että lapset ei osallistu pakkohiihtoon ja pakkoluisteluun? Meillä ei ole aikomustakaan ostaaa kalliita suksia kellariin kun koulussa niit tarvii vaan kerran talvessa.. ääliömäistä, eikä tarkoitus ole laittaa lapsia umpihakeen hikisinä pakkkohiihtämään.
On kurjaa kun lapset tykkää koulusta, ja sitten tulee sairalomapäiviä kun meillä ei hiihtöpäivinä kouluun mennä. Se aika käytetään kotona taideharrastuksiin. Juuri ostimme kesällä uuden flyygelin ja alttoviulun..
Koskahan koululaisia pakotetaan soittotunneille ja ostamaan kotiinsa pakkoflyygelin tai viulu tai rummut??? Minusta se olisi oikeudenmukaista, sillä näitä voi tulla ammatti mutta hikisestä pakkohiihdosta ei.
Pitääkö lukukauden alussa
3
162
Vastaukset
- Klavierspielerin 117
Tietysti pitää ilmoittaa ja samalla kertoa uskottava syy, miksi ei osallistu. Muistathan samalla ilmoittaa, että lapsesi eivät myöskään osallistu minkään kielten, matematiikan, kemian, fysiikan tai biologian tunneille. Syyhän on ihan selvä: he eivät geeniperimänsä vuoksi pysty näitä aineita edes viitosen verran oppimaan.
- KokemusK
Mikä tässä nyt oli se ongelma? Jos teillä ei ole suksia tai luistimia niin ilmoitat vain sen asian kouluun. Joko koulu tarjoaa tarvittavat välineet tai järjestää jonkun korvaavan liikuntamuodon lapsillenne. MEeillä ainakin aikoinaan mentii sitten vaikka kävelemään tai jotain muuta jos ei ollut välineitä mukana. Ei suksien puute ole mikään syy pinnata koulusta.
- V. Ittuuntunut
Avaaja: minä niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin säälin sinua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset22717163Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"16912194Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El445994Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään644862MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny144795Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.193957Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta843585Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1363017S- ryhmän Israel boikotti sai Päivi Räsäsen repimään pelihousunsa?
Räsänen vertaa S- ryhmää natseihin.2581425- 851021