Poika joka ei rakkautta saa.

Aamulla kun heräilen,
silmiäni availlen,
taas jälleen nousen ja huomaan sen,
miten kaikki toisiaan rakastaa,
mut mä sitä en voi koskettaa,
tuntuu kuin olisin negatiivinen mangneetti,
joka ihmisiä pois luoltaan loitontaa.
Nyt tiedän sen,
vastarakkautta en saa.
1339
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

rakkautta saat jos vain jaksat hakea ja odotta.
minä hain sitä kauan ja myös sain,mutta menetin
sillä toinen hänet vei,taistelin ja taistelen
vieläkin.älä koskaa päästä irti.muista älä
koskaan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Poika-85 kirjoitti:

Aamulla kun heräilen,
silmiäni availlen,
taas jälleen nousen ja huomaan sen,
miten kaikki toisiaan rakastaa,
mut mä sitä en voi koskettaa,
tuntuu kuin olisin negatiivinen mangneetti,
joka ihmisiä pois luoltaan loitontaa.
Nyt tiedän sen,
vastarakkautta en saa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu