Apuja Chat-huoneisiin ja Teinihuone remonttiin

Hei!

Tarvittaisi lisää silmäpareja Chat-huoneisiin Vanhimmat ja Kirkko-Café, varsinkin aamuisin.

Jos voisit huoneessa piipahdella silloin tällöin niin se olisi hyvä juttu.

Myös Teinihuoneeseen ei kukaan eksynyt koska se ryhmittyi aakkosissa niin alas ja oli muutenkin epätoivottu. Vaihdoimme huoneen nimen nyt muotoon Nuoret jos se houkuttelisi nuoret takaisin huoneeseensa. Se pysyy edelleenkin ikäryhmien ainoana huoneena jossa valvotaan ikää tarkalla silmällä.

Terveisin,

S24 Ylläpito, Saga

6

155

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Heip vielä!


      Tuli tieto että Chatin Vaasa-huoneessa joku kiusaa käyttäjää minnie_788.
      Jos joku ehtisi tätäkin katselemaan niin se olisi hienoa.


      Hyvät viikonloput kaikille!

      S24, Saga

    • Kiitos! :)

    • No niin. Tulipa tuo nuorethuone sittenkin takaisin. Toivottavasti tuo nyt auttaisi, nuoria löytämään sivusto. Kiitos ylläpidolle.

    • vielä kun olisitte nostaneet sen ikärajan 22

      • Eilen jo kyseltiinkin tuota miksei raja ole sama, kuin ennen. Moni oli riemuissaan, kun kerroin huoneen taas avautuneen ja itse he eivät olleet sitä huomanneet. Eräskin kommentti oli" mun kaveri ei nyt pääse tänne on 21v." Eikös tämä olisi sellainen tilanne, että luotsi voisi tuon 1v joustaa? Toivottavasti makelle ilmestyy sinne runsaasti porukkaa, niin uusia, kuin vanhojakin.


    • Hei!

      Ihan totta, ikärajan voisi määrittää nyt teini-ikäisistä nuoruutta vastaavaksi, joka on tuohon ikävuoteen 22 asti. Teemme sen tässä lähitulevaisuudessa.

      Kuitenkin ikäryhmähuoneiden suhteen on hyvä muistaa, ettei tässä ole ollut yksikään huone suljettuna, poistettuna tai vähennettynä. Nuorten huonetta ei ole uudelleen avattu vaan sen nimi on muutettu toiseen muotoon jotta se nousisi aakkoslistassa ylemmäs.

      Toivoisin, että korjaisitte näitä väärinkäsityksiä sen sijaan että pitäisitte niitä yllä.


      Terveisin,

      S24 Ylläpito // Saga

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      171
      6205
    2. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      212
      3567
    3. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      18
      3246
    4. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      60
      2921
    5. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      94
      2648
    6. Tämä on persut

      Persut kannattavat koko Suomen alueiden luovuttamista Venäjälle. Kannattavat myöskin väestönvaihtoa suomalaisten ja ven
      Maailman menoa
      2
      2535
    7. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      29
      2256
    8. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      25
      1973
    9. Linta ja Pete vievät UMK:n tänä vuonna

      Aika nopeasti näki kuulematta tarjonnasta ketkä homman hoitaa. Mutta etukäteen jo kiitos muille osallistujille. https:
      Euroviisut
      56
      1764
    10. Bussipysäkki katos!

      Mitäpä mieltä uudesta katoksesta?
      Suomussalmi
      75
      1745
    Aihe