kaatuuko kunta hongan konkurssiin

Kuinka paljon kunta takaa lainoja? Monta miljoonaa laitetaan halleihin, teihin jne..? Honka menossa kovaa vauhtia konkurssiin!! Jatkuvat yt..t merkki huonosta johtamisesta ja huonosta tilanteesta! Taisi olla viimeinen hätähuuto keskittää tuotanto tänne, kun kunta antoi niin paljon rahaa toimintaan!
1160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Meleko varmaan kaatuu. Mökkien hinnat huipussaan. Enkä ole nähnyt niitä edes kaupattavankaan kuin luksusväelle. Sitäpaitsi maalilma on muuttunut niin että lomat vietetään ulkomaitten paratiiseissa ja tien päällä komeissa asuntoautoissa joista näkee muutakin kuin puulta maistuvan maiseman ja mökin jonka eteen pitäisi tehdä töitäkin. Usemmat ovat mökeillään vain viikon jona aikana on jo jokinlainen perhekriisi valmis. Viikko on mennyt töitä tehdessä!!!..siis töitä!!! ja ollaan muka lomalla. Kiitos ei mökkiä ainakaan Honkarakenteelta joka pitää työntekijöitään "löysässä hirressä".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


veronmaksaja... kirjoitti:

Kuinka paljon kunta takaa lainoja? Monta miljoonaa laitetaan halleihin, teihin jne..? Honka menossa kovaa vauhtia konkurssiin!! Jatkuvat yt..t merkki huonosta johtamisesta ja huonosta tilanteesta! Taisi olla viimeinen hätähuuto keskittää tuotanto tänne, kun kunta antoi niin paljon rahaa toimintaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu