Lapset koulussa,

hyvä niin

Nyt kyllä huomaa todella että koulut on alkanut, tämä palsta on viimein rauhoittunut.

15

234

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hylkiö

      Sano muuta. Mikä jumalauta saa nykynuorison tekeen kaikkee mahdollista pahaa ja rikkoon paikkoja jo alle kymmenen vuotiaina? Vitsaa perkele!

    • Jopo popo

      Sitä se nyky kasvatus teettää, tai kasvatuksen puute pikemminkii. Tekee penskat minkä laista ilkeyttä hyväänsä, niin mitään niille ei saa tehdäkorkeentaan päätä silitellä.

    • Caucasiansd

      Nyt putosin. "palsta on rauhoittunut",, "sanos muuta, mikä saa nykynuorison rikkomaan paikkoja?" Miten ilkivalta näkyy tällä mielipidepalstalla?
      Joskus palsta-sanaa käytetään tontti-sanan synonyyminä. Ehkä alkuperäinen kirjoittaja totesi tonttinsa rauhoittuneen kun lapset ovat aloittaneet koulun?

    • aino-veera

      onks ummukkainen mennyt takasten kouluun ?

    • Aivan!

      Aivan uskomatonta kuinka huonosti kasvatettuja lapsia on tänäpäivänä ! niin törkeitä viestejä oli palsta täyteen muutama viikko sitten, nyt kun on koulut alkaneet niin täälläkin on ihanan rauhallista.
      Tästä on hyvä jatkaa hyvin käyttäytyvät koiraihmiset.

      • karhuveli

        Täällä voi olla rauhallista mutta etkö lue muita koira-aiheisia juttuja (yleistä koirista)?


      • siskokarhu
        karhuveli kirjoitti:

        Täällä voi olla rauhallista mutta etkö lue muita koira-aiheisia juttuja (yleistä koirista)?

        En lue muita kuin oman rotuni juttuja ja täällä käyn joskus vilkaisemassa.


    • o905tkuit

      Nyt huomaa että karoilla on lintsaaminen koulusta alkannut, täällä purkaavat tyhmyyttään.

    • Rauhaa rakastava

      Hyvä niin, mukavan rauhallista on nykyään täällä.

    • kamalaa sakkia

      Siis oletteko te muka aikuisia ihmisiä????Ei kyllä kirjoittelunne perusteella ihan heti uskois.

      • koiramummeli

        Ollaan tai ei, mutta emme ainakaan tule tänne haukkumaan muita kirjoittajia '' kamalaksi sakiksi '' kuten te koulu lapset.

        Koittakaa nyt hyvät lapset rauhoittua ja näyttäkää että osaatte keskustella ja käyttäytyä yleisellä keskustelupalstalla.


      • vielä hirveempii
        koiramummeli kirjoitti:

        Ollaan tai ei, mutta emme ainakaan tule tänne haukkumaan muita kirjoittajia '' kamalaksi sakiksi '' kuten te koulu lapset.

        Koittakaa nyt hyvät lapset rauhoittua ja näyttäkää että osaatte keskustella ja käyttäytyä yleisellä keskustelupalstalla.

        Mitä jos aloittaisit hyvin käyttäytymisen ihan ensin itsestäsi.Ei mukavaksi sanota pelkän iän perusteella.Ja kyllä totuus on se että te olette kamalaa sakkia.Sinä taidat olla etunenässä.


      • Teissä on tulevaisuu
        vielä hirveempii kirjoitti:

        Mitä jos aloittaisit hyvin käyttäytymisen ihan ensin itsestäsi.Ei mukavaksi sanota pelkän iän perusteella.Ja kyllä totuus on se että te olette kamalaa sakkia.Sinä taidat olla etunenässä.

        Kiitos sinulle erittäin hyvätapainen nuori ! Teissä nuorissa on tulevaisuus ! (luoja auttakoon)


    • kabriela

      Juhuu, minustakin on mukavaa huomata, että sakuli-kapriela ei juurikaan käy välitunneilla, joten ei pääse häiriköimään tätäkin palstaa.

    • Tottaturiset

      Aivan, uskomatonta miten ne ''ihanat herran tertut'' on raivonnut rivouksien kera tällä saitilla, niistä nyt näkee mitä se vanhempien välimpitämättömyys saa nuorissa aikaan.

      Ihana rauha on kyllä nykyt täällä, hieman ehkä liiankin rauhallista, ei uskalla enään tulla kukaan oikea kirjoittaja tänne teinien haukuttavaksi, sääli!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      69
      2372
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      251
      2367
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1558
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      41
      1395
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      64
      1357
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1329
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1230
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1019
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      999
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      999
    Aihe