Nyt kyllä huomaa todella että koulut on alkanut, tämä palsta on viimein rauhoittunut.
Lapset koulussa,
15
198
Vastaukset
- hylkiö
Sano muuta. Mikä jumalauta saa nykynuorison tekeen kaikkee mahdollista pahaa ja rikkoon paikkoja jo alle kymmenen vuotiaina? Vitsaa perkele!
- Jopo popo
Sitä se nyky kasvatus teettää, tai kasvatuksen puute pikemminkii. Tekee penskat minkä laista ilkeyttä hyväänsä, niin mitään niille ei saa tehdäkorkeentaan päätä silitellä.
- Caucasiansd
Nyt putosin. "palsta on rauhoittunut",, "sanos muuta, mikä saa nykynuorison rikkomaan paikkoja?" Miten ilkivalta näkyy tällä mielipidepalstalla?
Joskus palsta-sanaa käytetään tontti-sanan synonyyminä. Ehkä alkuperäinen kirjoittaja totesi tonttinsa rauhoittuneen kun lapset ovat aloittaneet koulun? - aino-veera
onks ummukkainen mennyt takasten kouluun ?
- Aivan!
Aivan uskomatonta kuinka huonosti kasvatettuja lapsia on tänäpäivänä ! niin törkeitä viestejä oli palsta täyteen muutama viikko sitten, nyt kun on koulut alkaneet niin täälläkin on ihanan rauhallista.
Tästä on hyvä jatkaa hyvin käyttäytyvät koiraihmiset.- karhuveli
Täällä voi olla rauhallista mutta etkö lue muita koira-aiheisia juttuja (yleistä koirista)?
- siskokarhu
karhuveli kirjoitti:
Täällä voi olla rauhallista mutta etkö lue muita koira-aiheisia juttuja (yleistä koirista)?
En lue muita kuin oman rotuni juttuja ja täällä käyn joskus vilkaisemassa.
- o905tkuit
Nyt huomaa että karoilla on lintsaaminen koulusta alkannut, täällä purkaavat tyhmyyttään.
- Rauhaa rakastava
Hyvä niin, mukavan rauhallista on nykyään täällä.
- kamalaa sakkia
Siis oletteko te muka aikuisia ihmisiä????Ei kyllä kirjoittelunne perusteella ihan heti uskois.
- koiramummeli
Ollaan tai ei, mutta emme ainakaan tule tänne haukkumaan muita kirjoittajia '' kamalaksi sakiksi '' kuten te koulu lapset.
Koittakaa nyt hyvät lapset rauhoittua ja näyttäkää että osaatte keskustella ja käyttäytyä yleisellä keskustelupalstalla. - vielä hirveempii
koiramummeli kirjoitti:
Ollaan tai ei, mutta emme ainakaan tule tänne haukkumaan muita kirjoittajia '' kamalaksi sakiksi '' kuten te koulu lapset.
Koittakaa nyt hyvät lapset rauhoittua ja näyttäkää että osaatte keskustella ja käyttäytyä yleisellä keskustelupalstalla.Mitä jos aloittaisit hyvin käyttäytymisen ihan ensin itsestäsi.Ei mukavaksi sanota pelkän iän perusteella.Ja kyllä totuus on se että te olette kamalaa sakkia.Sinä taidat olla etunenässä.
- Teissä on tulevaisuu
vielä hirveempii kirjoitti:
Mitä jos aloittaisit hyvin käyttäytymisen ihan ensin itsestäsi.Ei mukavaksi sanota pelkän iän perusteella.Ja kyllä totuus on se että te olette kamalaa sakkia.Sinä taidat olla etunenässä.
Kiitos sinulle erittäin hyvätapainen nuori ! Teissä nuorissa on tulevaisuus ! (luoja auttakoon)
- kabriela
Juhuu, minustakin on mukavaa huomata, että sakuli-kapriela ei juurikaan käy välitunneilla, joten ei pääse häiriköimään tätäkin palstaa.
- Tottaturiset
Aivan, uskomatonta miten ne ''ihanat herran tertut'' on raivonnut rivouksien kera tällä saitilla, niistä nyt näkee mitä se vanhempien välimpitämättömyys saa nuorissa aikaan.
Ihana rauha on kyllä nykyt täällä, hieman ehkä liiankin rauhallista, ei uskalla enään tulla kukaan oikea kirjoittaja tänne teinien haukuttavaksi, sääli!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856284
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283130Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271320
Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46939Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849