Hilton Dreams Villas, Sharm

Onkos kukaan asunut?

Antakaapas vinkkejä kyseisestä hotellista ja Sharmista! Kannattaako puolihoito? ym. ym. ...
Ihan kaikki vinkit hotellista tervetulleita!

2

533

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Antti

      Moi... mäki oon lähös marraskuus egyptiin... ;P sharmiin... kyl se puoli hoito kannattaa ottaa..ni ei tartte paljo muuta safkaa sit sielt ostaa ku siel on niin kuuma et ei siel oo oiken nälkä... illal ja aamul ku syö ni pärjää päivän ihan helposti pelkäl juomisell... =) ja kyl sinne uskaltaa lähtee... ainaki viell... =)

    • Mary

      Just tultiin 22.10 Hilton Dreams 2mh oh k 2kylppäriä huoneistosta. Ihan mukava huoneisto, ilmastointi joka huoneessa erikseen, 3 telkkaria-30 kanavaa, keittiössä keittolevyt, mikro, jääkaappi ja kahvinkeitin. Hotelli on laajalla alueella pienistä rakennuksista koostuva kompleksi, puolihoitoa ei meillä ollut, syötiin poolbaarista lähinnä lounasta. Ruoka oli ihan kelvollista snack -tyyppistä; pizzaa, fish and chips jne. Palvelu toimii ja pikkolot kantaa laukkuja mennen tullen jne.

      Uima-altaalta saa pyyhepojalta pyyhkeet ja rannalle mennessä Hilton Fayrez -hotellin pojilta rantapyyhkeet, eli omia ei todellakaan tarvitse raahata mukana. Altaita on vähän joka puolella, suurin allas hotellin päärakennuksen yhteydessä ja pienempiä pitkin aluetta. Rannalle mentäessä kannattaa olla paikalla ennen klo 9, muuten voi olla hiukan vaikea löytää tuoleja.

      Yleisesti ottaen hyvä hotelli, jos huoneesta puuttuu jotain, tai joku brakaa, niin soitto vain ja pojat juoksee paikalle. Siivooja käyttää n. tunnin/kämppä siivoukseen päivittäin eli vaihtaa lakanat ja tiskaa joka päivä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      90
      4219
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3203
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2340
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1358
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      939
    6. 134
      931
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      832
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      776
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      770
    Aihe