Hilton Dreams Villas, Sharm

Onkos kukaan asunut?

Antakaapas vinkkejä kyseisestä hotellista ja Sharmista! Kannattaako puolihoito? ym. ym. ...
Ihan kaikki vinkit hotellista tervetulleita!

2

552

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Antti

      Moi... mäki oon lähös marraskuus egyptiin... ;P sharmiin... kyl se puoli hoito kannattaa ottaa..ni ei tartte paljo muuta safkaa sit sielt ostaa ku siel on niin kuuma et ei siel oo oiken nälkä... illal ja aamul ku syö ni pärjää päivän ihan helposti pelkäl juomisell... =) ja kyl sinne uskaltaa lähtee... ainaki viell... =)

    • Mary

      Just tultiin 22.10 Hilton Dreams 2mh oh k 2kylppäriä huoneistosta. Ihan mukava huoneisto, ilmastointi joka huoneessa erikseen, 3 telkkaria-30 kanavaa, keittiössä keittolevyt, mikro, jääkaappi ja kahvinkeitin. Hotelli on laajalla alueella pienistä rakennuksista koostuva kompleksi, puolihoitoa ei meillä ollut, syötiin poolbaarista lähinnä lounasta. Ruoka oli ihan kelvollista snack -tyyppistä; pizzaa, fish and chips jne. Palvelu toimii ja pikkolot kantaa laukkuja mennen tullen jne.

      Uima-altaalta saa pyyhepojalta pyyhkeet ja rannalle mennessä Hilton Fayrez -hotellin pojilta rantapyyhkeet, eli omia ei todellakaan tarvitse raahata mukana. Altaita on vähän joka puolella, suurin allas hotellin päärakennuksen yhteydessä ja pienempiä pitkin aluetta. Rannalle mentäessä kannattaa olla paikalla ennen klo 9, muuten voi olla hiukan vaikea löytää tuoleja.

      Yleisesti ottaen hyvä hotelli, jos huoneesta puuttuu jotain, tai joku brakaa, niin soitto vain ja pojat juoksee paikalle. Siivooja käyttää n. tunnin/kämppä siivoukseen päivittäin eli vaihtaa lakanat ja tiskaa joka päivä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      68
      878
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      227
      793
    3. Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?

      Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️
      Ikävä
      61
      701
    4. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      49
      634
    5. On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja

      Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien
      Kemijärvi
      59
      548
    6. Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?

      Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh
      Kotimaiset julkkisjuorut
      26
      523
    7. Oletko miettinyt

      Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä
      Ikävä
      29
      479
    8. Olet aika julma minua kohtaan

      Antaisit vähän armoa.
      Ikävä
      46
      477
    9. Olet mieleni päällä edelleen, J

      En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞
      Ikävä
      24
      467
    10. Olisitko valmis

      Siihen?
      Ikävä
      31
      450
    Aihe