RIP Robin Williams :(

Xerkses

9

249

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Niin se vain on

      Kyllä,

      Parempi näyttelijä kuin kaikki suomalaiset ns. näyttelijät yhteensä.

    • Veteranfan

      Robin Williams ei tehnyt huonoja elokuvia.
      Neron pois meno oli yllätys,tuhlattuja lahjoja jäädään kaipaamaan.

      Fisher King(1991) oli mielestäni Williamsin paras leffa.

      • Jane Hill.

        Omakin suosikkini on Fisher King.
        Loistava.


    • Aladdinin henki

      Minunkaan mielestä Robin Williams ei tehnyt yhtäkään huonoa elokuvaa. Oli monipuolinen lahjakkuus, verbaalinen komiikassaan ja aito draamaelokuvissaan. Jopa hänen tekemänsä äänihahmot piirretyissä olivat huikeita. Hän taisi laittaa itselleen riman korkealle, teki parhaansa joka asiassa mihin ryhtyi. Nyt sitten uutisoitiin että sairasti Parkinsonin sairautta masennuksen lisäksi. Minusta on jotenkin raakaa miten hänen kuolintapansakin on ilmoitettu julkisuuteen. Epätoivoisen ihmisen epätoivoinen teko. Rauha hänen muistolleen. Hän ei varmaan oikein tajunnut miten korkealle monet hänet arvostivat, ihmisenä ja näyttelijänä ja stand-up koomikkona.

    • Arkiston kätköistä
    • Mattila

      Kyllä Williamsin hienolle uralle sattui joitakin huteja. Esim. Kippari-Kalle vuodelta 1980. Ok, onhan Williams ja Shelley Duvall aivan kuin ilmetyt Kalle ja Olga, mutta itse leffa on imelillä lauluilla höystetty sekamelska.

      Mites muuten Patch Adams? En ole nähnyt sitä, mutta se sai aikoinaan negatiivisen vastaanoton kriitikoilta. Onko katsomisen arvoinen?

      Harmi, että Williams ei aikoinaan ottanut vastaan Arvuuttajan roolia. Olisi ollut huomattavasti maltillisempi kuin Jim Carrey.

    • BLOOD IS LIFE

      Robin Williams R.I.P. oli tosi hyvä näyttelijä ja mun mielestä Patch Adams on sen paras leffa. Se toinenkin leffa jossa se on lääkäri on myös ihan hyvä eikä oikeestaan o mitään huonoa leffaa edes tehny

      • BLOOD IS LIFE

        Heräämisiä se oli se toinen hyvä elokuva jossa näyttelee lääkäriä. Kohtahan tulee joku sarjakin jossa näytteli.


    • Surullista...

      Minä en oikeastaan ole katsonut mitään Robin Williamsin elokuvaa, paitsi Yö museossa -elokuvat, jossa oli yhtenä päänäyttelijänä. Harmittaa, nyt ne eivät välttämättä pysty tekemään uusia Yö museossa -leffoja, ainakin samalla näyttelijällä... Olen tosi suuri kyseisen elokuvan fani, en siis varsinaisesti näyttelijöiden, mutta itketti ilta/yö saatuani tietää että Robin Williams on nyt R.I.P. Onhan se kamalaa, ja ymmärrän tosissaan kyseisen henkilön faneja, hän oli ihana ja hyvä näyttelijä tuossa minun fanittamassa elokuvassa, ja varmasti muissakin leffoissa.

      Rest in peace, Robin Williams :'(

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      217
      1474
    2. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      96
      1286
    3. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      4
      1128
    4. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      17
      1096
    5. Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?

      Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?
      Suomussalmi
      9
      948
    6. Minä täällä vaan

      Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛
      Ikävä
      86
      920
    7. Jos haluat jatkaa tutustumista

      Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.
      Ikävä
      66
      885
    8. Olet huippunainen

      Ja onneksi tiedät sen itsekin.
      Ikävä
      32
      850
    9. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      38
      796
    10. Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!

      Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      780
    Aihe