Onko maksutapoina käteinen, kortti vai kenties lasku?
Hierojat, miten laskutatte?
4
281
Vastaukset
- nanivo
Käteisellä suurin osa maksaa, lasku on mahdollinen vähän tutummille. Hommia olen tehnyt reilu vuoden, yksi on kysynyt korttimaksua, eli hienosti pärjää ilmankin.
- Nykyajan-nyrkki
Olen toiminut hierojana 10 vuotta ja yleensä kävijät maksaa käteisellä tai kortilla. Hommasin maksupäätteen muutama vuosi sitten ja sen käyttö on jatkuvasti yleistynyt.
Maksupäätteestä on tietenkin kuluja, mutta helppo ja vaivaton muoto, saada maksut tilille muutamassa päivässä. Yritysasiakkaat laskutan sovitun sopimuksen mukaan. - miiopl
Kiitos vastauksista. Jos voitte vastata lisäkysymyksiin niin olisin erittäin kiitollinen.
1. Kannattaako kuulua yrittäjien työttömyyskassaan?
2. Miten pitkään meni ennen kuin asiakkaita oli riittävästi?
3. Suosituksia vakuutusyhtiöistä(YEL, potilasvakuutus..)?
4. Mistä saitte tyhjät hoitokortit tilattua asiakkaita varten?- miiopl
5. Ja kannattaako kirjanpito siirtää tilitoimistolle ja miten kallista tämä on?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774612- 1801877
- 1241580
- 1231110
- 351026
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161021- 78923
- 52876
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78862- 4818