Huomasin viimmeksi käydessäni että on tullut pitseria.
Sitähän piti heti kokeilla. Siis kehut saavat, palvelu on sitten hyvää ja ystävällistä.
Tuolien päälliset olivat pesun tarpeessa.
Eräässäkin tuolissa oli ilmeisesti istunut pieni ihminen ja vahinko oli tullut siihen tuoliin.
Pöydät olivat siistejä ja huolehdittiinkin heti asiaakkaan lähdettyä.
Hyvää ja maistuvaa rulla Kebappia.
Pitseria
8
2228
Vastaukset
- fuckiiri
Silloin kun Mersin aloitti niin tiesin heti että nyt pojat osuivat oikeaan markkinarakoon ja asiakkaita kyllä löytyy jolleivat ihan täysin sössi hommaansa. Kyseinen pizzeria onkin varmaan ainut kannattava yritys joka keskustassa on aloittanut toimintansa viimeiseen kymmeneen vuoteen.
Isokyröläiset ovat sen verran kotona viihtyvää porukkaa että hakevat mieluummin pizzan kotiinsa syötäväksi kuin ruokailisivat ulkona. Rasisteja sen sijaan emme ole, täällä voidaan äänestää pakistanilainen kunnanvaltuuston puheenjohtajaksi tai ostaa pizzaa mamulta. Tuskinpa onnistuisi edes "suvaitsevaisilta" pääkaupunkiseutulaisilta saada mamua Helsingin kaupunginvaltuuston pj:ksi.
Kaikista mamuruokaloista ei itsellänikään ole hyviä kokemuksia mutta Mersinissä kyllä käyn mielelläni.- jättipitsaa
Tiesitkös että Seinäjoella on Istanbull pitseria ja sieltä saa jättipitsan 60*60cm
Maksaa vain n. 20ekua. On myöskin makua ja KOkoa, kerralla koko perheelle syömistä illan istujaisiin.
- samanmoinen
Sitten on vielä kuuleman mukaan Ylistarossa toinen. Siellä on yhtähyvää ja ystävällinen palvelu. Siinä uudessa posti-kirjasto rakennuksessa.
- 456789u
aina muuten ollu etelä-pohjanmaalla niin oli yritys mikä tahansa jos se on oman kodin nurkilla lähdetään mahdollisimman kauas siitä asioimaan ettei se vaan kannata..se on sitä karehtimista..pois sulkien tietty nuo ruoka,lotto ja pankkipalvelut..
- nykyaikaa
Sinne mennään mistä halvemmalla saa ja hinta laatusuhde kohdillaan.
Ruokakin( vaate ja kengät) haetaan kapungeista, siellä kun kilpailu ja tarjoukset ihan toista luokkaa kuin kyläkaupoissa.
Kerää kaiken mitä tarvitsee ja ajaa kaupunkiin ostoksille, ei bensa kulutkaa hirvitä.
Taloudellisuutta jota nykyaikana tarvitaan enenemässä määrin.
- Kepapaddiktio
Mersiltä hain pari annosta ranskiskebabbia ennen jääkiekkomatsia ja annos oli vielä lämmin kun ajelin kotiin syömään. Kebab oli hyvää kaikin puolin joten voin suositella paikkaa Isonkyrön parhaana paikkana.
- Anonyymi
Täysin paskaa palvelu nykyään. Ei ymmärretä suomea mitä sanotaan
- Anonyymi
Koiranruoka pakastimesta saa parhaammat raaka-aineet pitsaan . Hyvin maistuu hikiniskalle .
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää482287Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten722183Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1241998Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie441912HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363961735Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1061683Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta21622Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241514Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1851128Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53987