Muistatteko kun ämmänsaaren keskustaan tultiin etelän suunnasta ajettuna emäjoen sillan ylitettyä suoraan keskustaan eikä Jätkänpuiston ristauksesta? Tämä tie taisi ohjata kaiken liikenteen keskustan kautta. Siitä voisi saada idean jos matkalaiset ajaa vain ohi ämmästä. Turistikaista avattava heti ko.liittymään ja kadunvarsitasku parkit ni on heleppo nousta aotosta kahtommaan ämmeä.
Matkailu avartaa
Turistikaista
182
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Enpä usko, että on oikeesti kiinni siitä, meneekö tie ohi vai ei. Voihan jossain olla merkitty "vanha 5-tie". Ihan näkysillä tää kylä on. Ajat vain ovat muuttuneet ja abc asemat tulleet.
Itse oon huomanneu, että muualla on kyltein merkitty uimaranta, mutta täällä ei.
Tuossa meillä on hyvä pizzeriakin, mutta ennakkomainonta puuttuu ja vois olla näkyvämmin esillä eli kunnon mainoskyltti. Pizzeriasta pääsee oikein kivasti nykyisin kylille kun on alikulku ja silta.
Tapahtumia vois olla enemmän, että sinne haluaisi tulla muualtakin. Kunnon palkinnoilla ja lehtijutuilla saa varmaan kansaa liikkeelle.
Meillä on siisti ja soma kylä, ollaan vain niin hiljasta kansaa.