Kyllä mua näin jo omat lapset aikuisikään kasvattaneena ihmetyttää tämä nykyinen vallalla oleva trendi vai mikä lie.
Kauhea itkeminen siitä että voi kun ei tarvitsis lasten kanssa tai lasten puolesta tehdä mitään. Päiväkotiin vaan pitää päästä vaikkei töissäkään olis. kasvattakoot siellä, mä tartten omaa aikaa. ja sitten koulu jatkaa kasvatusta. nyt ei läksyjä enää kotiin, puhumattakaan tästä väninästä kun koulukirjat pitäis muovittaa, Voi herranen aika sentään. Mikä helvetin oma aika? Minun oma aika oli lenkillä illalla yksin tai ystävän kanssa, joskus kaksin ilta miehen kanssa. Elämäni paras aika on ollut yhdessä lasten kanssa. Sen takia ne on maailmaan saattanut ja omaan elämään kasvattanut. Kysymys kuuluukin miksi lapsia tehdään kun tuntuu olevan vallalla vaan tämä minä, minä, minä en jaksa nyt , hoitakoot muut.
missä mennään oikein?
.....
2
151
Vastaukset
- KysynVaan-76
MIstä on tullut tämä nykyinen trendi haukkua kaikkia nykyisiä vanhempia ja ajatella että ennen oli kaikki paremmin ja me kyllä jaksoimme vaikka mitä?
- Niisku-10
Valitettavasti aloittaja puhuu asiaa. Ei nykyvanhemmilla ole enää lapsilleen aikaa. Golfkentälle kurvataan suoraan töistä ja syödään samalla siellä. Lapset ovat jo nukkumassa, kun palataan kotiin. Valitettavasti näin se menee...Ne lapset ovat kuitenkin sitä tulevaisuutta ja heitä pitäisi kasvattaa ja opastaa. Kyllä aikuisetkin ehtivät sitten perehtyä omiin harrastuksiin, kun lapset lentävät pesästä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271803
- 1181318
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401120- 491019
Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni56972- 130950
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v245923Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?77796Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu58789Pridekulkue kiellettävä?
Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla179760