" suurin porukka ketä mä olen hoitanut puhelimessa on sairaala"

Parantavaa energiaa.

Näin toteaa "enkelianne" luennollaan, luulisi nyt lääkäreiden ja terveydenhuollon ammattilaisten tuntevan itsensä hyvin vähäpätöisiksi koska hoitavat vain yhtä potilasta kerrallaan, toiset hoitaa koko sairaalaa.

Sairaala varmaankin tyhjeni potilaista hoidon jälkeen ?

5

408

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Asia on jo sovittu.

      Seuraavaksi hän ottaa teidät skeposet hoitoon kerralla, että vihdoinkin paranisitte kaikista mielisairauksistanne ja teistä skeposista tulisi taas melkein järjellisiä ihmisiä.
      Tulette olemaan sitten suurin hänen hoitamansa mielisairas porukka.

    • Anonyymi

      Katsoin youtubesta videon niin uskomaton lausunto. Kamalaa

    • Anonyymi00004
    • Anonyymi00005

      Sairaalan hoitaminen kuuluu kiinteistöjen huoltoa hoitaville tahoille ja isommat remontit rakennusten korjauksia tekeville tahoille. Sairaala ja terveyskeskus on rakennuksia joissa hoidetaan potilaita ja hotelli ja motelli rakennuksia joihin majoitetaan ihmisiä. Rakennukset yleensä nimetään siellä harjoitettavan toiminnan mukaan, jota varten ne on suunniteltu esim. leipomon laitteilla ei voi potilaita hoitaa ja tutkia, mutta samat henkilöt jotka hoitavat rakennuksia voivat hoitaa monenlaisia rakennuksia esim. sähkö- ja putkiasentajat. Sairaalan henkilöstö hoidetaan samalla tavalla kuin muutkin potilaat ja hyvinvoinnista huolehditaan samoin kuin minkä tahansa muunkin työyhteisön hyvinvoinnista erilaisten sopimusten ja lakien mukaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      45
      8850
    2. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      103
      6428
    3. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      81
      5065
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      122
      4612
    5. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      161
      4488
    6. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      73
      3040
    7. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      166
      2220
    8. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      65
      2118
    9. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      159
      2056
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      49
      1841
    Aihe