Luotsille mahdollisuus poistaa useita viestejä samaan aikaan

Luotsin ystävä

Tiedän palstoja joille spämmitään jatkuvasti muutaman IP-eston kiertämisen taidon osaavan häirikön toimesta ja olen kuullut luotsilta, että yhden viestin poistamisessa pitää avata keskustelu ja sitten klikata "poista viesti" -painiketta, jonka jälkeen täytyy varmistaa että haluaa poistaa viestin.

Oma parannusehdotukseni olisi että luotsilla olisi mahdollisuus poistaa useita viestejä palstan sivulta "rastittamalla" jokaisen poistettavan viestin ja sitten painamalla poistonäppäintä jolloin aikaa ei tuhlaantuisi, sekä trolleja ei huvitaisi spämmiä yhtä paljon viestien kadotessa pois.

9

164

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Miksipä ei? Lisäksi tuohon on valmiina toiminto, millä saisi vaikka koko palstan sivun tyhjäksi... Tosin kannattaa muistaa että luoteiksi voi päätyä myös "epäpäteviä" henkilöitä... siinä olisikin sitten ihmettelemistä kun joku aamu olisi koko palsta täysin tyhjä ;)

      • Vai mitä?

        Siksi on mahdollisuus tehdä valitus luotsista.


      • ei enempää valtaa

        " Tosin kannattaa muistaa että luoteiksi voi päätyä myös "epäpäteviä" henkilöitä..."

        Juuri näin, ja sinä olet yksi heistä.


      • make­lampp

        Taisit vastata itsellesi, Turum poik. Olet pahin häirikkö, potkun persuksillesi ansaitsisit ja mitä olen "Turum poik" -nimimerkilläsi kirjoittamia kirjoituksia lukenut, niin taitaisit nauttia per­seesi käsittelystä.


      • make­lampp kirjoitti:

        Taisit vastata itsellesi, Turum poik. Olet pahin häirikkö, potkun persuksillesi ansaitsisit ja mitä olen "Turum poik" -nimimerkilläsi kirjoittamia kirjoituksia lukenut, niin taitaisit nauttia per­seesi käsittelystä.

        Itku päivässä pitää häirikön voimissa... Sähän sen tiedät...

        Tosin eilen et saanut palstalla yhtään itkupotkuraivaria :O


    • palstat sontaa täys

      Ihan sama. Luotsit eivät nykyään tee yhtään mitään.

    • häirikköluotsit pois

      Kaikki luotsien virat pitäs pikemminkin lopettaa, eikä ainakaan helpottaa niiden häiriköintimahdollisuuksia!! Taidat ite olla luotsina jossain kun noin hyvin tiedät mitä voi tehdä.. Suoli24 valitsee näihin virkoihin pahimmat sekopäät pilaan keskusteluja, on se nähty monet kerrat.

      • Syy ja seuraus

        Luotseja ei tarvittaisi JOS ei olisi häiriköitä rikkomassa tahallisesti sääntöjä. Jotkut on ehkä jopa palkattu moiseen toimintaan jonkin järjestön tai yhdistyksen taholta.


      • samaa kastia
        Syy ja seuraus kirjoitti:

        Luotseja ei tarvittaisi JOS ei olisi häiriköitä rikkomassa tahallisesti sääntöjä. Jotkut on ehkä jopa palkattu moiseen toimintaan jonkin järjestön tai yhdistyksen taholta.

        Luotsit on eräänlaisia häiriköitä joille Suoli24:n sokko ylläpito on antanu käsittämättömästi tiettyjä ylioikeuksia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?

      HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      68
      1847
    2. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      100
      1839
    3. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      137
      1669
    4. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      97
      1411
    5. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      33
      1344
    6. MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil
      Kajaani
      314
      1233
    7. Kirjallinen varoitus

      On annettu eräälle henkilölle. hyssytellään kuitenkin asiasta
      Äänekoski
      59
      1191
    8. Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa

      On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall
      Sinkut
      130
      1092
    9. Julkisuuden henkilön päiväin päätös

      Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa
      Sinkut
      273
      1039
    10. Kuulin juttua että Jeesus on kopioitu krishnasta

      Pitääkö paikkansa että kertomukset ovat samat kummankin uskonnon kirjoissa
      Hindulaisuus
      446
      933
    Aihe